کد خبر: 1033134 A

رییس اتحادیه قنادان تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس اتحادیه دارندگان قنادی و شیرینی تهران اظهار کرد: واسطه‌ها روغن را احتکار می‌کنند یا اینکه به چند برابر قیمت در بازار سیاه می‌فروشند. از کارخانه روغن را 120 هزار تومان می‌خرند و در میدان محمدیه یا بازار مولوی 500 هزار تومان می‌فروشند.

علی بهرمند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد روغن مورد نیاز واحدهای قنادی اظهار داشت: متاسفانه واحدهای تولیدی روغن محصولات خود را در اختیار قنادی‌ها قرار نمی‌دهند و روغن در اختیار واسطه‌ها قرار می‌گیرد که این موضوع بستر افزایش قیمت و ایجاد بازار سیاه برای روغن شده است. بطوریکه همکاران من نمی‌توانند با قیمت کارخانه روغن پیدا کنند و باید برای تهیه روغن واحد تولیدی خود چند برابر قیمت پول پرداخت کند که با همین قیمت نیز مشخص نیست که بتوانند روغن پیدا کنند یا خیر.

وی اضافه کرد: برای تهیه شیرینی‌های خشک برای اسفندماه باید کار از امروز شروع شود. ولی متاسفانه به علت نبود مواد اولیه مانند روغن هیچ یک از قنادان این کار را شروع نکرده‌اند.

رییس اتحادیه دارندگان قنادی و شیرینی تهران با اشاره به بازار سیاه روغن خاطرنشان کرد: واسطه‌ها روغن را احتکار می‌کنند یا اینکه به چند برابر قیمت در بازار سیاه می‌فروشند. از کارخانه روغن را 120 هزار تومان می‌خرند و در میدان اعدام یا بازار مولوی 500 هزار تومان می‌فروشند. 350 تن روغن سهمیه به ما داده بودند که به هر واحد بین 10 تا 15 روغن داده شد که به مصرف ماهانه هم نمی‌رسد. بنابراین واحدهای شیرینی فروشی نمی‌تواند روغن احتکار کرده باشند.

وی افزود: قبلا شکر را 7500 تا 8 هزار تومان می‌خریدیم بود که با مصوبه جدیدی به قیمت 11 هزار و 500 تومان درب کارخانه رسیده که تا به دست قناد برسد به قیمت 12 هزار تومان می‌رسد. آقای تابش، رییس سازمان حمایت در مصاحبه‌ای گفتند که این مصوبه غیرقانونی است اما ترتیب اثری داده نشد و به همان قیمت اعلامی 11 هزار و 500 تومان در بازار در حال فروش است. البته شکر موجود است و کمبودی نیست اما با قیمت زیادی فروخته می‌شوند.

بهرمند تصریح کرد: تا آخر سال و همینطور شب عید هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت شیرینی نداریم. وقتی قیمت‌ مواد اولیه افزایش می‌یابد طبیعتا در قیمت نهایی نیز تاثیرگذر است اما هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت نداریم.

شکر شیرینی روغن قنادی بازار سیاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر