کد خبر: 988575 A

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس:

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس با تکذیب شایعه‌ حذف حق بیمه سهم کارفرمایان صنف نانوا، یارانه اختصاص یافته به اعضای این صنف را قابل توجه و تاثیرگذار و پوشش بیمه‌ای این صنف در فارس را کامل دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی فارس، ابراهیم کشاورز با اشاره به تعامل تامین اجتماعی با کارگاه های در حال فعالیت تعامل خوبی برای حمایت از تولید و اشتغال دارد، گفت: ۲۴۲۵ واحد خبازی در استان فارس فعال است و جمعا ۷۲۷۵ نفر با میانگین ۳ نفر نیروی شاغل در هر کارگاه، مشغول به کار و تحت پوشش این بیمه هستند.

کشاورز با تکذیب شایعه حذف کمک دولت بابت حق بیمه سهم کارفرمایان واحدهای خبازی، افزود: خبازی های فعال دراستان فارس از یارانه های تعیین شده در قانون بصورت ویژه برخوردار هستند و حمایت از این واحدهای کارگری در دستور کار این سازمان قرار دارد.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس گفت: جمع کل حق بیمه ماهیانه واحدهای خبازی ۷ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بعنوان یارانه از سوی دولت تامین می‌شود و این رقم قابل توجه می‌تواند کمک درخور توجهی از سوی سازمان به واحدهای خبازی تلقی شود.

کشاورز گفت: این سازمان با سیاست های اعمال شده نهایت همراهی و تعامل را با واحدهای کارگاهی برای حمایت از تولید واشتغال را داشته است .

مدیر کل تامین اجتماعی فارس افزود: مطالبات این سازمان از واحدهای کارگاهی در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۲۰۰ میلیاردتومان است که در صورت وصول می توان بسیاری گره های موجود در راستای ارایه خدمات در بخش‌های حمایتی و درمانی را گشود.

استان فارس پوشش تامین اجتماعی یارانه حق بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر