کد خبر: 922340 A

ایلنا از سیستان و بلوچستان خبر می‌دهد؛

فرماندار دلگان در استان سیستان وبلوچستان گفت: سرعت شیوع و انتقال کرونا بالا رفته و به رغم هشدارهای فراوان، تلفات زیاد و خطرات اعلام‌شده، مردم به راحتی در مراکز مختلف ومهمانی‌ها ودید و بازدیدهای غیر ضروری حضور می یابند.

مجتبی شجاعی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: به‌رغم هشدارهای مسئولان و مجاهدت مدافعان سلامت، افزایش تلفات روزهای اخیر بخصوص در جنوب استان، واکنش کرونا به سهل انگاری‌های اجتماعی، بی‌تفاوتی و مسئولیت ناپذیری عده‌ای از شهروندان است که خانواده‌های بسیاری را عزادار کرده و احتمالا روزهای آینده شاهد تلفات بیشتری نیز خواهیم بود.

وی گفت: بازار، تجمعات خانوادگی، جشن‌های عروسی، تشییع جنازه‌ها، نمازهای جماعات بدون رعایت فاصله اجتماعی و... کانون انتشار کرونا بوده و جالب است به رغم خطرات ناشی از این تجمعات باز هم مردم در برابر جلوگیری از شکل گیری کانون‌های فوق مقاومت می‌کنند.

شجاعی گفت: از کسبه می‌خواهیم به همکاری خود ادامه داده تا بازار را خلوت نگه داریم، مردم به ندرت و اضطرار منازل خود را ترک کنند و از مراجعه به ادارات برای کارهای غیرضروری خودداری کنند، از افراد سالخورده و دارای بیماریهای زمینه ای مراقبت بیشتری صورت گیرد و به اطلاعیه های ستادهای بحران توجه کنند.

وی گفت: لازم است با اعتقاد به اصل روزه اجتماعی، اقدامات پیشگیرانه از ابتلا و یا واگیری به دیگران کماکان از اصول محوری و تعیین کننده باشد. چون در صورت عدم تحقق شرایط پیشگیرانه بهداشتی، نه تنها بیماری‌های مذکور به سرعت کنترل نخواهند شد بلکه در زمان بسیار کوتاه و باور نکردنی در همه جامعه گسترش یافته و جان بسیاری از افراد را به مخاطره خواهند افکند.

شجاعی گفت: نباید اجازه دهیم عده ای  فراتر از مرزهای قانون و اخلاق اجتماعی حرکت کرده و با اصرار به برگزاری تجمعات خطر ابتلا را افزایش دهند، لذا همه ملزم هستیم با توصیه‌های موثر به یکدیگر و اقدام عملی قاطع به روزه اجتماعی در قطع زنجیره‌های انتقال بیماری مهلک و خطرناک نقش تاریخی و منحصر بفرد خود را بدرستی ایفا کنیم.

اخلاق جامعه سلامت قانون مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر