کد خبر: 827713 A

هاشمی خبر داد:

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافربری رجا در خراسان گفت: برای ظرفیت ایام زیارتی مشهد حدود ۸۶۰۰ صندلی به موجودی خود اضافه کردیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا هاشمی در تشریح این خبر، اظهار کرد: شرکت رجا به عنوان بزرگ‌ترین شرکت حملونقل ریلی ایران از ابتدای ماه صفر در خصوص سفر اربعین و کشور عراق، برنامه‌ریزی اولیه را انجام داد.

وی با بیان اینکه سال قبل نیز توفیق داشتیم که مسافران و زائران را از ایران به سمت مرزهای غربی کشور اعزام کنیم، عنوان کرد: امسال نسبت به سال گذشته بیش از ۴۳ درصد به ظرفیت صندلی‌ها اضافه کردیم. سیستم ریلی امن‌ترین و پاک‌ترین وسیله نقلیه است و تعداد مسافر جابه‌جا شده با آن قابل قیاس با هیچ وسیله نقلیه‌ای نیست. رجا سال گذشته ۱۱ واگن اضافه نمود و از بودجه‌های داخلی و اعتبار خود و سازمان تامین اجتماعی استفاده کرد.

هاشمی افزود: برنامه‌ریزی در سیستم ما با تشکیل ستاد اربعین شروع شد. اولین جلسه را یک ماه قبل از اربعین و به صورت هفتگی و با نیم‌نگاهی به ۲۸ صفر داشتیم که آغاز بازگشت زائران از عراق با حرکت به سمت مشهد مصادف می‌شود. از ۱۷ مرکز استان کشور به سمت مشهد و بالعکس قطار داریم، همچنین بیش از ۴۵ شهر مهم کشور که برخی مرکز استان بوده اما مبدا نیستند، نیز در مسیر قرار دارند.

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافربری رجا در خراسان بیان کرد: ما طی ۴، ۵ روز آخر قبل از آغاز مراسم ۲۸ صفر، حرکت‌ها را از شهرهای اطراف مشهد شروع کردیم. روز گذشته اولین کاروان ۴۵۰ نفره را از نقاب به سمت مشهد را در ابتدای صبح پذیرا بودیم. 

وی خاطرنشان کرد: برای ظرفیت ایام زیارتی مشهد حدود ۸۶۰۰ صندلی به موجودی خود اضافه کردیم. قطار محلی نیز داریم که سرخس و آزادور بوده و ظرفیت خالی آن‌ها برای زیارت مشهد اختصاص خواهد یافت. در مسیر رفت به سمت مشهد استقبال مسافران معمولی بود اما برای برگشت ۱۰۰ درصد تقاضا موجود است و برای برگشت تمایل دارند که با وسایل نقلیه برگردند. ما ظرفیت را ایجاد کردیم و راه‌آهن جمهوری اسلامی نیز همکاری خوبی داشت.

هاشمی ادامه داد: در میدان شهدا غرفه‌ای را تجهیز کردیم و در آنجا نیز فروش بلیط را داریم. از دوشنبه صبح پیش‌فروش حرکت از انتهای سه‌شنبه به بعد به فروش می‌رسد. حدود ۶۰ درصد سهم بازار ریلی کشور و بین ۵۵ تا ۶۰ درصد ناوگان رجا به سمت مشهد می‌آید.

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافربری رجا در خراسان در خصوص مشوق‌های درنظر گرفته شده برای مسافران در این ایام، گفت: در راستای قدردانی مسافران هر روز هر فردی که ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کند، ۲۰ درصد تخفیف دریافت می‌کند، به ۵ نفر ۳۵ درصد تخفیف در انتهای روز و همچنین به تعداد افراد ثبت نام کننده بعد از قرعه‌کشی یک کوپه رایگان می‌دهیم. برای کودکان نیز دو هدیه شامل دفتر نقاشی با مداد رنگی و پازل قطار درنظر گرفته شده است.

هاشمی بیان کرد: به هیچ عنوان افزایش قیمت بلیت نداشتیم و با بلیت‌ها همان قیمت مصوب به فروش می‌رسد. در اربعین ۴۳ درصد افزایش تعداد مسافر داشتیم و در ایام ۲۸ صفر نیز ظرفیت ایجادی به نسبت سال گذشته عدد قابل توجهی اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافربری رجا در خراسان خاطرنشان کرد: از دیروز فرم‌های ارزیابی مسافران در راستای ارتباط با مشتریان را تکثیر و در غرفه توزیع کردیم که به وسیله آن رفتار مشتریان را ارزیابی می‌کنیم تا متناسب با آن ارائه خدمت کنیم.

وی گفت: ما در حال راه‌اندازی قطارهای گردشگری در طول سال هستیم که بخشی از فعالیت با شهرداری و معاونت گردشگری است. قطار گردشگری مشهد- نیشابور، مشهد- خواف و مشهد- سرخس و در تهران نیز تهران- سوادکوه و تهران- شیرگاه را داریم. برای انتهای سال هم این برنامه‌ها را خواهیم داشت.

وی در خصوص ایستگاه استقبال از زائران عرصه میدان شهدا، تصریح کرد: میدان شهدا جزو معدود ایستگاه‌هایی بوده که به شکل حرفه‌ای تجهیز شده است. معمولا در مراکز استقبال از زائران از داربست و برزنت استفاده می‌شود اما در عرصه میدان شهدا طراحی بسیار زیبا و نورپردازی خوبی داشت. همچنین چیدمان دقیق و حرفه‌ای انجام شده بود که جای تقدیر دارد.

بلیط سازمان تامین اجتماعی مسافران مشهد خواف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر