کد خبر: 1147540 A

از پنجم لغایت هفت آبان؛

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان البرز از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنایع دستی و گردشگری البرز و قزوین در کرج خبر داد.

به گزارش ایلنا از البرز، شادی حاضری با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی استان‌های البرز و قزوین اظهار داشت: در راستای اجرای تفاهنامه همکاری بین اتاق‌های بازرگانی استان البرز و قزوین نمایشگاه مشترک صنایع دستی این دو استان در پارک ایران کوچک کرج برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بازدید از این نمایشگاه رایگان است، افزود: در این نمایشگاه  60 نفر از هنرمندان صنایع دستی استان البرز و 20 صنعتگر و هنرمند از استان قزوین و فعال رشته های مختلف صنایع دستی حضور خواهند داشت.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه هنرمندانی در رشته مس، فرش، گلیم، زیورآلات، چلنگری، سفال، چرم، شیشه، لباس محلی، معرق، غذا و شیرینی محلی در این نمایشگاه حضور دارند، گفت: هنرمندان زیادی از استانهای مختلف متقاضی حضور در این نمایشگاه بودند.

حاضری با بیان اینکه افتتاحیه این نمایشگاه با حضور مسئولان ملی و کشوری در تاریخ پنجم آبان ماه ساعت 15:30 دقیقه در پارک ملی ایران کوچک برگزار می‌شود، ادامه داد: ساعت بازدید از این نمایشگاه  طی سه روز برگزاری از ساعت 11 صبح تا 20 شب تعیین شده است و مراسم اختامیه این رویداد در روز جمعه 7 آبان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: از استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران و همچنین ایل شاهسوند، شرکت کنندگانی در نمایشگاه حضور خواهند داشت که با برپایی چادرسیاه مرتبط با این استانها و پخت غذاهای محلی،آش ، نان و کلوچه محلی از میهمانان پذیرایی می‌ کنند.

وی با بیان اینکه هنرمندان مطرح مجسمه سازی هم در نمایشگاه توانمندی های صنایع دستی و گردشگری البرز و قزوین حضور پیدا می کنند، ادامه داد: اجرای موسیقی محلی و هنر چهل تیکه بخشی دیگری از این نمایشگاه است.

 این نمایشگاه با همکاری اتاق های بازرگانی البرز و قزوین، ادارات کل میراث فرهنگی البرز و قزوین، کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی البرز و قزوین و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/
اتاق بازرگانی البرز صنایع دستی البرز نمایشگاه مشترک البرز و قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر