کد خبر: 1077000 A

در نشست مجازی کلاب هاوس ضلع سوم مطرح شد؛

فرماندار شهرستان آوج گفت: بنا بر یک نوع نگرش چون احمدی نژاد دست پرورده و میوه شجره اصولگرایی است و به دلیل حمایت‌های مختلف ، اصولگرایان پاسخی نسبت به عملکرد و مواضع گذشته او ندارند و به ناچار تحمل می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، نصرت‌الله علیرضایی، در نشست مجازی کلاب هاوس ضلع سوم که با عنوان "چرا اصولگرایان از احمدی نژاد می‌ترسند" برگزار شد، گفت: وقتی درباره هر موضوع اجتماعی و سیاسی گفت وگو می‌کنیم ،ابتدا باید سطح گفت‌وگوها که شامل سطوح توصیف، تبیین و ارائه راهکار می باشد،مشخص شود.

فرماندار شهرستان آوج ادامه داد: در سطح توصیف چگونگی پدیده مورد نظر را توضیح می‌دهیم، در مرحله تبیین نیز چرایی موضوع و در سطح سوم فرد به عنوان کنشگر سیاسی و دغدغه‌مند جامعه که آینده کشور برای او دارای اهمیت است راه‌کارها و توصیه‌هایی را در راستای کاهش آسیب‌ها ارائه می‌دهد.

وی سپس به بیان سطوح قابل بحث درباره احمدی نژاد پرداخت و ابراز کرد: وقتی در ارتباط با احمدی نژاد صحبت می‌کنیم سه سطح قابل بحث است که در ابتدا خود فرد بعنوان یک فرد،کارگزار و کنشگر سیاسی تحلیل می‌شود، در مرتبه دیگر نیز از او بعنوان عضو و کنشگر یک جریان سیاسی بحث می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: در سطح بعدی احمدی نژاد می تواند بعنوان نماینده و نماد یک تئوری و مکتب سیاسی مورد بحث قرار می‌گیرد و آبشخورهای فکری او ردیابی و مورد بحث و تحلیل قرار بگیرد.

وی درباره اینکه آیا اصولگرایان از احمدی نژاد می‌ترسند گفت: در این رابطه دو نوع نگاه وجود دارد یکی اینکه جریان اصولگرایی نمی‌تواند با احمدی نژاد برخورد کند و دیگری اینکه این امکان و توان را دارد اما بنا به دلایلی نمی خواهد که آن را به کار بگیرد.

احمدی نژاد میوه شجره اصولگرایی

علیرضایی عنوان کرد: بخشی از مردم این پاسخ را در ذهن دارند که به دللایل مختلف، اصولگرایان نمی‌توانند با او برخورد کنند؛ در این دیدگاه نیز دو فرض وجود دارد؛ اینکه آیا احمدی‌نژاد  از برخی اشخاص  مطالب و مستنداتی دارد که به تضعیف و به ضرر یک جریان یا نهاد منتهی می شود؟

وی ادامه داد: در فرضیه دیگر چون احمدی نژاد دست پرورده، مولود فکری و سیاسی و میوه شجره اصولگرایی است و به دلیل حمایت‌  ارگان‌ها و نهادها در سطوح مختلف از او، نسبت به عملکرد و مواضع گذشته خود درباره او پاسخ دقیق و متقنی ندارند و لذا مجبورند با سکوت از کنار مواضع و رفتارهای ایشان بگذرند.

فرماندارشهرستان آوج اظهار کرد: در دیدگاه دیگر اصولگرایان امکان برخورد با احمدی نژاد را دارند اما این اقدام را انجام نمی‌دهند چون نمی‌خواهند او را بزرگ کنند؛ بنابراین او را آزاد گذاشته اند.

وی ابراز کرد: در واقع در یک دیدگاه نسبت جریان اصولگرایی با احمدی نژاد این است که آنها نمی‌توانند نسبت و هویت گذشته سیاسی خود را به طور کامل از او جدا کنند و نمی‌دانند مباحثی مانند هاله نور و تأییده امام زمان (عج) را چه کنند.

علیرضایی در پایان با اشاره به تاثیر گفت‌وگوها در بستر فضای مجازی و کلاب هاوس گفت: امیدواریم گفت‌و‌گوها چارچوب دار و جهت دار شده و مقدمات و بسترهای آن در جامعه نهادینه شده و گسترش یابد و همه فعالان سیاسی و فرهنگی با عقلانیت،مدارا و تحمل سلایق مختلف سیاسی بتوانند فرهنگ گفت و گو های انتقادی را  در جامعه نهادینه کنند.

 

احمدی نژاد اصولگرایان امام زمان جامعه فرماندار شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر