کد خبر: 1026892 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس شورای شهر الوند گفت: ضمن احترام به رای اعضای شورا در استیضاح شهردار؛ متاسفانه به رغم تذکرات فراوان به اعضای شورا در جلسه امروز؛ مجددا مفاد ماده ۸۳ قانون شوراها را رعایت نکردند.

سهراب ذاکری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اعلام این خبر گفت: طبق نامه دستورکار جلسه امروز شورا استیضاح شهردار نبوده است؛ بلکه لوایح شهرداری در دستورکار قرار داشت و مکتوب به اعضای شورا اطلاع رسانی شده بود.

رئیس شورای شهر الوند به ماده ۸۳ قانون شوراها اشاره کرد و افزود: ابتدا می بایست در صورت قانع نشدن از سئوال؛ طرح استیضاح را به ریاست شورا تقدیم کنند تا در جلسه دیگری بررسی و فرآیند آن طی شده و در جلسه‌ای که دستور کار آن استیضاح شهردار باشد به رای گذاشته و تصمیم گیری شود.

ذاکری اظهار داشت: ضمن احترام به نظر اعضای شورا تقاضا دارم مطابق رویه و قانون تصمیمات اتخاذ شود تا شهر بیش از این با تنش و حواشی مواجه نشود.

وی افزود: در خصوص تصمیمات، اقدامات و اتفاقات جلسه امروز شورا هیات محترم تطبیق فرمانداری و سایر مسئولان و نهادهای ذیربط اظهار نظر خواهند کرد و تا زمان اظهارنظر نهادهای مربوطه هرگونه معرفی سرپرست اخلال در کار شهر و شهرداری محسوب می‌شود.

استیضاح شورای اسلامی شهر شورای شهر شهرداری قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر