کد خبر: 997118 A

اعضای شورای شهر با نامگذاری مجموعه ای از خیابانها به نام شاعران موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در جلسه دویست و چهل و نهم شورای شهر تهران به تشریح صورتجلسه نامگذاری و تغییر نام معابر عمومی شهر تهران پرداخت و گفت: این صورتجلسه آخرین صورت جلسه باقیمانده از شهریورماه است و مصوبات کمیسیون از این بعد به به روز می‌شود.

در ادامه 13 پیشنهاد مورد بررسی قرائت و به رای گذاشته شد. حق شناس در این‌باره گفت: این پیشنهادات پکیچ انجمن شاعران ایران که بزرگان ادب و شعر در خیابان کلاهدوز ۱۴ شاعر در کنار خانه شاعران نامگذاری شده‌اند بخش باقیمانده آن پیشنهاد شده است.

حق شناس با اشاره به اینکه پیشنهاد مربوط به تغییر نام خانه کارگر برای مرحوم ابوالقاسم سرحدی زاده از سوی خانواده آن مرحوم مورد موافقت قرار نگرفته است، افزود: با توجه به این نظر بند یک حذف می‌شود.

اما مجید فراهانی با اشاره به چالش قبلی نامگذاری خیابانی به نام مریم میرزاخانی گفت: در آن مورد هم شاهد بودیم و پدر ایشان راضی نبود اما باید توجه داشته باشیم که برخی از افراد شخصیت ملی هستند و براساس ضوابط باید نظر اعضای خانواده گرفته شود مگر این افراد ملک میراثی هستند.

حق شناس افزود: ساختمانی در منطقه ۱۵ که برای آموزش کودکان کار اختصاص داده شده بود با رضایت پدر میرزاخانی به نام وی به ثبت رسید.

در ادامه این جلسه حق شناس به پیشنهاد نامگذاری خیابان فتح با ۱۴ بار فراوانی در محدوده خیابان کلاهدوز واقع در منطقه ۳ شهرداری تهران بنام دکتر طاهره صفارزاده، خیابان شقایق با ۱۷۹ بار فراوانی در محدوده خیابان کلاهدوز واقع در منطقه ۳ شهرداری تهران بنام خسرو احتشامی، کوچه یکم در محدوده خیابان کلاهدوز بنام م _آزاد، خیابان دوم در محدوده خیابان کلاهدوز بنام شیون فومنی، خیابان نیلوفر در محدوده خیابان کلاهدوز خیابان شهید نعمتی بنام م.موید، خیابان گلچین در محدوده خیابان کلاهدوز بنام گلچین گیلانی، خیابان یاس در محدوده کلاهدوز بنام مظاهر مصفا، خیابان پوریا در محدوده کلاهدوز بنام ابوالحسن ورزی، خیابان پروانه در محدوده خیابان کلاهدوز بنام پرویز ناتل خانلری، خیابان فاطمی در محدوده خیابان کلاهدوز بنام پژمان بختیاری، خیابان امین در محدوده خیابان کلاهدوز بنام هادی رنجی تهرانی، خیابان گیتی در محدوده خیابان نلسون ماندلا واقع در منطقه ۳ شهرداری تهران بنام احمدرضا احمدی اشاره کرد و در نهایت به جز ردیف‌های ۱ ،۱۱ و ۱۳ این پیشنهاد ۱۷ رأی موافق به تصویب رسید.

در ادامه این جلسه حسن رسولی در مورد نامگذاری خیابانی به نام مرحوم ابوالقاسم سرحدی زاده گفت: این مرحوم سال ۴۶ به حبس ابد محکوم می‌شود تا روزهای منتهی به انقلاب اسلامی در زندان بوده است. قانون کار را این مرحوم به تصویب رسانده است و در حال حاضر که به دلیل گسترش فساد در ارکان حکومتی نسل اول انقلاب مورد تهدید قرار دارد ایشان که بسیار ساده زیست بوده است بنابراین وظیفه ما نامگذاری خیابانی پشت وزارت کار است.

اما ناهید خداکرمی گفت: احترام به خانواده ایشان یعنی احترام به این مرحوم است و بهتر است این پیشنهاد از لیست خارج شود تا خانواده راضی شوند.

احمد مسجدجامعی با اشاره به اینکه شخصیت این مرحوم به وزیر بودن نبوده است و باید ببینم سلوک ایشان با چه منطقه‌ای تقارن دارد، گفت: به نظرم این پیشنهاد باید از دستور خارج کنیم تا روی این مساله فکر شود.

به گزارش ایلنا در نهایت این پیشنهاد هم با ۱۵ رأی موافق به تصویب رسید.

در ادامه تغییر نام خیابان فاطمی به نام پژمان بختیاری به رای گذاشته و  با ۱۵ رأی به تصویب رسید. همچنین خیابان گیتی به نام احمدرضا احمدی نیز با ۱۳ رأی موافق به تصویب رسید.

 

انتهای پیام/
نامگذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر