کد خبر: 988041 A

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت عنوان کرد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بر لزوم تقویت ارایه خدمات به بیمه شدگان و استقرار نظام ارجاع و پزشک خانواده در بخشی از جمعیت تحت پوشش این سازمان و در سال آخر فعالیت دولت تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدمهدی ناصحی در مراسم گرامیداشت هفته بیمه سلامت که در وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه قانون بیمه همگانی سلامت در سال ۱۳۷۳ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، در سال ۱۳۷۴ سازمان بیمه سلامت تاسیس شد، گفت: قانون پوشش همگامی بیمه سلامت یکی از بهترین قوانین است و ما با مجموعه‌ای از صندوق‌ها به مردم خدمت ارائه می‌دهیم.

وی ادامه داد: صندوق بیمه روستایی با ۲۰ میلیون جمعیت، صندوق بیمه همگانی با ۱۳.۵ میلیون جمعیت، صندوق بیمه کارمندی با بیش از ۵ میلیون و صندوق‌های بیمه ایرانیان و سایر اقشار هم به مردم خدمت می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: هدف بیمه سلامت حفظ منافع مالی مردم است، هنگامی که کشور خود را در حوزه خدمات سلامت و پوشش بیمه‌ای با سایر کشورها مقایسه می‌کنیم می‌بینیم در میانگین قرار داریم. کیفیت خدمات سلامت در این سال‌ها افزایش یافته است ولی باز هم پرداخت از جیب مردم وجود دارد.

ناصحی با بیان اینکه نکاتی وجود دارد که باید با همت همگانی اصلاح شود، خاطرنشان کرد: تا زمانی که پزشک خانواده و نظام ارجاع مستقر نشود؛ اهداف ما محقق نخواهد شد. امیدواریم این موضوع در بخشی از افراد تحت پوشش در سال آخر دولت به سرانجام برسد.

وی ادامه داد: استقرار، تکمیل و تقویت نظام یکپارچه الکترونیک از موضوعات بسیار مهمی است که به جد دنبال سر انجام این موضوع هستیم. از سوی مدیرعامل پیشین زحمات زیادی کشیده شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره لزوم تقویت ارائه خدمات، یادآور شد: ما با تمام قوا خدمت می‌کنیم، اما شاید نارضایتی‌هایی وجود داشته باشد که با انجام نظرسنجی آنی رضایت مشتری را برآورده خواهیم کرد و احتمالا از دو ماه دیگر در این زمینه می‌توان خدمات ارائه داد. از سوی دیگر خرید راهبردی خدمات سلامت از تاکیدات دیگر ماست تا نارضایتی‌ها در برخی بیمارستان‌ها برطرف شود.

ناصحی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ این سازمان با معاونت بهداشت وزارت بهداشت، گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت بهداشت داشتیم تامین منابع آن انجام شده و اقدام مهمی در نظام ارجاع روستایی انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه بر راهنماهای بالینی خدمات کار می‌کنیم، تصریح کرد: درخواست کرده‌ایم حتی پایان‌نامه‌ها به سمت ما بیاید تا با گایدلاین‌های جدید پوشش خدمات را گسترش دهیم. یکی از تاکیدات شخص وزیر بهداشت بیمه شدن خدمات توانبخشی بود که امروز با تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان بهزیستی منعقد شد، مشکلات این زمینه هم رفع خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت محمد مهدی ناصحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر