کد خبر: 981340 A

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۳ سارق منزل و کشف ۱۵ فقره سرقت خبر داد و گفت: متهمان با فروش اموال مسروقه در کنار دریا ویلای لاکچری ساخته‌اند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "علی شریفی" گفت: در اواخر خرداد ماه چند پرونده با موضوع سرقت منزل توسط یک باند حرفه ای دریافت و تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل پایگاه یکم پلیس آگاهی مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند و برای کشف موضوع به محل های سرقت مراجعه و تحقیقات پلیسی را آغاز کردند.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات پلیسی به دست آمد، فردی به اسم رمضان با همدستی برادرش رضا و یکی از دوستانش به اسم سیامک باند تبهکاری تشکیل و به سرقت منزل می پردازند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی بیان داشت: با بررسی سوابق افراد شناسایی شده مشخص شد، هر ۳ متهم سابقه مجرمیت و زندان دارند و پس از آزادی از زندان باند سرقت از منازل شهروندان را تشکیل داده اند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه سارقان در شهرستان های شهریار، رشت و تهران شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد.

شریفی گفت: با هماهنگی قضائی سه متهم در سه عملیات مستقل و همزمان در هشتم مهر ماه در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از آن مکان ها تعداد زیادی اموال سرقتی کشف شد.

وی با بیان اینکه سرکرده باند، "رمضان" منکر جرم ارتکابی بود و اظهار می کرد، پس از آزادی از زندان توبه کرده و دیگر هیچ کار خلافی انجام نمی دهد و اموال کشف شده نیز متعلق به خودش می باشد، افزود: کارآگاهان تصاویری از اموال تهیه و برای اطلاع رسانی عمومی به سایت نما ارسال می کنند که متعاقب آن ظرف ۷۲ ساعت پس از دستگیری متهمان، مأموران توانمند و پرتلاش پایگاه یکم موفق به شناسایی ۱۵ تن از مال باختگان در سطح تهران بزرگ می شوند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: مجدداً از سرکرده باند بازجوئی و به ناچار در این مرحله لب به اعتراف گشود و اظهار کرد، با آزادی از زندان به همراه برادر و دوستم سیامک باند سرقت از منزل تشکیل دادیم و برای سرقت از منازل درسطح شهر تهران پرسه و پس از شناسایی سوژه و اطمینان از عدم حضور صاحبخانه در منزل در ساعات پایانی روز از طریق بالکن و تخریب پنجره و قفل خانه ها وارد منازل شده و اموال باارزش منزل را سرقت می کردیم و سپس اموال سرقتی از جمله طلاجات و جواهرات توسط رضا فروخته می شد و پول بدست آمده به طور مساوی بین هرسه نفر تقسیم وسایر اموال نیز با رضایت همدیگر رد و بدل می کردیم.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: با اعتراف هر سه متهم و ارتکاب به سرقت های متعدد منازل مشخص شد پولی که سارقان از فروش اموال مسروقه بدست آورده اند را صرف هزینه ساخت و ساز ویلاهای لاکچری در کنار دریا کرده اند.

سرهنگ شریفی افزود: هر سه متهم به دادسرا معرفی و پرونده برای کشف زوایای پنهان این باند در حال رسیدگی است.

​رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر