کد خبر: 859454 A

حسینعلی شهریاری:

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه خود را به مناطق سیل‌زده می‌رساند.

حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره سیلاب در سیستان و بلوچستان گفت: رئیس مجلس فردا عازم چابهار است، ولی قول دادند روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه خود را به مناطق سیل‌زده برسانند و هر کمکی از دستشان بربیاید انجام دهند. 

شهریاری افزود: متاسفانه خیلی از مناطق بلوچستان آب آشامیدنی مناسبی در شرایط  عادی نداشتند. الان بیش از گذشته با این مشکلات روبرو شده‌اند. خیلی از روستاهای سراوان با تانکر آبرسانی می‌شدند. زیرساخت‌های جاده‌ای و آب آشامیدنی در سیستان‌و بلوچستان  بدترین وضعیت را داشته است. با بروز سیلاب وضعیت بغرنج‌تر می‌شود. الان هم باید آب آشامیدنی را برای مردم ببرند. 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مردم سیل‌زده سیستان پیامک‌هایی برای ما می‌فرستند. ۴۵ هزار نفر در غرب نیکشهر با مشکلات راه‌های مواصلاتی درگیرند. واقعیت این است که ما در حالت غیر سیل هم این مشکلات را داریم اما با جاری شدن سیلاب مشکلات چند برابر شده است. 

وی خاطرنشان کرد: پیامک‌هایی که ما داشتیم مبین آن هستند که بسیاری از خانه‌ها با گل ساخته شده‌‌اند که ممکن است با بارش سقف روی آنها بریزد. هنوز هم مدارس خشت و گلی وجود دارند که مشخص است در سیلاب چگونه تاب خواهند آورد.

شهریاری در پایان گفت: امیدواریم مردم سیستان و بلوچستان آسیب سختی نبینند اما شهرهای آن نواحی وضعیتی بسیار بدی داشته‌اند. آب منطقه را فرا گرفته‌ و خیلی از خانه‌‌ها خشت و گلی هستند. خبرهایی که به ما می‌رسد حتی از مناطقی که باران شدید داشته‌اند از این قرار است که مردم برای جلوگیری از چکه سقف ناچاراند ساختمان را با پلاستیک بپوشانند.

رئیس مجلس سیل مجلس شورای اسلامی مشکلات نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر