کد خبر: 858787 A

رییس سازمان امداد و نجات به ایلنا خبر داد:

رییس سازمان امداد و نجات از کشته و مفقود شدن ۲ نفر در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان خبر داد.

«مرتضی سلیمی» رییس سازمان امداد و نجات در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: طی ۷۲ ساعت گذشته در استان هرمزگان ۱۱ شهرستان بشاگرد، بندرلنگه، بندرعباس، پارسیان، جاسک، حاجی آباد، خمیر، رودان، سیریک، قشم، میناب متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند.

وی با بیان اینکه به ۲۹ شهر و روستا امدادرسانی شده است، ادامه داد: به ۱۳۱۳ نفر در این مناطق امدادرسانی صورت گرفته و برای ۹۲ نفر اسکان اضطراری فراهم شده است. همچنین از  ۱۲۸ واحد مسکونی تخلیه آب صورت گرفته است.

رییس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه ۵۰ تیم شامل ۲۵۰ نفر در این عملیات حضور داشتند، تصریح کرد:  ۱۸ دستگاه چادر، ۳۷۰ تخته پتو، ۱۲۲ تخته موکت، ۱۱۴۴ کیلوگرم نایلون و ۵۱ بسته غذایی توزیع شده است.

سلیمی با بیان اینکه یک نفر در شهرستان بشاگرد بر اثر این حوادث جوی جان خود را از دست داده‌است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شیب اکثر شهرها و روستاها به سمت دریای عمان و خلیج فارس هست و سرعت تخلیه آب، نیازی به تخلیه مناطق نیست.

وی همچنین با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: طی ٧٢ ساعت گذشته ١٣ شهرستان استان سیستان و بلوچستان از جمله ایرانشهر، چابهار، خاش، دلگان، زاهدان، سرباز، سراوان، سیب و سوارن، فنوج، کنارک، میرجاوه، نیکشهر و هیرمند متاثر از سیل و آبگرفتگی هستند.

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر در ادامه از امدادرسانی در ۴٠ شهر و روستا در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۲۴۸ نفر در این استان امدادرسانی شدند و ٣٢٧ نفر به صورت اضطراری اسکان یافتند. همچنین یک نفر نیز در شهرستان راسک مفقود شده که جست و جوها برای یافتن وی ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: ۵٢١ امدادگر و نجاتگر در قالب ١٠۴ تیم برای امدادرسانی در سیستان و بلوچستان حضور دارند.

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر درباره اقدامات انجام شده در حوادث جوی استان کرمان نیز گفت: ١۴ شهرستان ارزوئیه، انار، بافت، بردسیر، رابر، رودبارجنوب، ریگان، ساردوئیه، سیرجان، شهداد، قلعه گنج، کهنوج، کرمان و منوجان متاثر از این حوادث هستند.

 وی با بیان اینکه طی سه روز گذشته ٤٦ شهر و روستا و ١١ محور کوهستانی امدادرسانی شدند، گفت: ١١٩ امدادگر و نجاتگر در قالب ۲۴ تیم در این استان حضور دارند.

مرتضی سلیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر