کد خبر: 851147 A

در دیدار سرپرست مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با سفیر عراق در ایران از خدمات هلال‌احمر ایران در عراق تقدیر و بر این موضوع تاکید شد که ارائه خدمت در مراکز درمانی هلال احمر ایران در عراق به دلیل تعدد سفرهای زیارتی و حضور میلیون‌ها زائر ایرانی به خصوص در ایام اربعین در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش ایلنا، سعد عبدالوهاب جواد قندیل، سفیر عراق در ایران در این دیدار همکاری مناسب در خصوص تسهیل امور درمانی و بهداشتی زائرین را لازم دانست و گفت: همکاری جمعیت هلال احمر ایران و عراق می‌تواند زمینه‌ساز گسترش و اجرای دقیق این مهم شود.

جمال‌الدین الوانی، سرپرست مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار بر همکاری‌های دوجانبه به منظور تسهیل در امور امدادی و درمانی زائرین ایرانی در کشور عراق تاکید کرد و گفت: در مراکز درمانی جمعیت هلال احمر ایران در شهرهای نجف، کربلا و کاظمین در مناسبت هایی چون عاشورا، تاسوعا و اربعین به دلیل وجود میلیون‌ها زائر در عراق نه فقط به زائران ایرانی بلکه به همه زائران خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران ایرانی در عراق، خواستار تسهیل اعزام تیم های درمانی دائم و موقت ایرانی به کشور عراق شد.

ایران جمعیت هلال احمر عراق مراکز درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر