کد خبر: 841676 A

رئیس پلیس تهران بزرگ خبر داد:

رئیس پلیس تهران بزرگ از دستگیری 51 نفر از عاملان اصلی آتش زدن بانک ها و پمپ‌بنزین در اجرای طرح رعد 31 خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه سی و یکمین مرحله از اجرای طرح رعد گفت: با تلاش و پیگیری‌های پلیس پیگیری در طرح رعد 31 تعدادی از عاملان و سران اغتشاشات هفته‌های گذشته شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: تنها در اجرای طرح رعد 24 نفر از عاملان اصلی تخریب و آتش زدن بانک‌ها و 22 نفر از عاملان اصلی آتش زدن پمپ بنزین و پنج نفر از عاملان اصلی غارت فروشگاه‌ها توسط پلیس پیشگیری شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در این عملیات‌ها اموالی که بعد از آتش زدن توسط این افراد به غارت رفته بود، نیز کشف و ضبط شده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به اجرای سی و یکمین مرحله از طرح رعد گفت: این طرح توسط پلیس پیشگیری از روز شنبه کلید خورده و با تلاش و همت و زحمات همکاران ما در پلیس پیشگیری و کلانتری‌ها و همچنین با اجرای 375 حکم قضایی 779 نفر از سارقان، زورگیران، مالخران، سارقان به عنف، سارقان منازل، سارقان لوازم خودرو و موبایل قاپ شناسایی و دستگیر شده‌اند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در این طرح بالغ بر هشت هزار قلم انواع اموال مسروقه از سارقان کشف و ضبظ شده است و 1148 پرونده سرقت تشکیل و تعین تکلیف شده است همچنین 30 باند سرقت توسط پلیس پیشگیری منهدم شده است.

وی با بیان اینکه 85 درصد از صاحبان اموال مسروقه شناسایی شده‌اند، تصریح کرد: در مجموع در این طرح از سارقان شش قبضه سلاح جنگی و گرم به همراه 170 فشنگ و 51 سلاح سرد شامل چاقو، قمه و ... کشف شده است.

به گفته رئیس پلیس تهران بزرگ از کل سارقان بازداشت شده در این طرح 376 نفر دارای سوابق سرقت و جرم بوده و از دو الی سه بار بیشتر دارای سابقه هستند و به زندان رفته‌اند.

سردار رحیمی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به کشف کالاهای قاچاق در اجرای طرح رعد گفت: در این طرح 38 قاچاقچی عمده کالا شناسایی و دستگیر شده و بالغ بر 220 هزار قلم انواع و اقسام کالای قاچاق کشف و ضبط شده است. همچنین هفت باند قاچاق نیز توسط این پلیس منهدم شده است.

به گفته وی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در حدود 204 میلیارد تومان بوده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ درباره برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر گفت: طی طرح سی و یکمین مرحله از طرح رعد نقاط آلوده پاکسازی شده و 273 خرده‌فروش شناسایی و دستگیر شده‌اند. همچنین 16.5 کیلوگرم مواد از این افراد کشف و ضبط شده است.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه طرح‌های رعد با قاطعیت و رفع معایب دنبال می‌شود، گفت: ما برای استمرار و استقرار نظم و امنیت در تهران با جدیت طرح‌های رعد را دنبال می‌کنیم و با تمام توان با سارقان مالخران و خرده‌فروشان و قاچاقچیان و ... برخورد خواهیم کرد.

رئیس پلیس تهران بزرگ درباره بازگشت برخی دلالان ارز در مناطقی چون سبزه‌ میدان و فردوسی گفت: از روز گذشته دستور ویژه‌ای به پلیس های امنیت و جرائم اقتصادی برای برخورد با دلالان صادر شده است و به صرافی‌ها نیز هشدار داده‌ایم که چنانچه با این افراد همکاری کنند به طور جدی با آنها برخورد خواهد شد.

سردار رحیمی همچنین درباره آلودگی هوای تهران گفت: پلیس با تمام توان برای کاهش آلودگی هوا پای کار آمده و از ابتدای سال تاکنون 29 هزار خودور دودزا در تهران اعمال قانون شده‌اند. همچنین 1200 خودرو فک پلاک شده و به تعمیرگاه اعزام شده‌اند. همچنین با سه میلیون خودروی فاقد معاینه فنی نیز برخورد شده است.

وی ادامه داد: 60 تا 70 درصد آلودگی هوای تهران به دلیل خودروهایی است که رعایت نمی‌کنند و پلیس خود را مکلف می‌داند با خودروهای فاقد معاینه فنی و همچنین موتورسیلکت‌ها برخورد کند.

او ادامه داد: در خصوص ساماندهی رانندگان موتورسیکلت‌ها ما طرح‌هایمان را با جدیت دنبال می‌کنیم و راکبان موتورسیلکت موظف به رعایت قانون و مقررات هستند. متاسفانه برخی موتورسیلکت‌ها نقش ویژه‌ای در آلودگی هوا دارند.

وی درباره اجرای طرح‌های جدید در خصوص ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک گفت: ما کارهای کارشناسی و با همکاری شهرداری برای سال آینده انجام داده‌ایم.

او درباره دودزا بودن برخی اتوبوس‌های سازمان‌های نظامی و اتوبوس‌های شرکت‌های واحد گفت: برخی اتوبوس‌های سازمان‌های نظامی نو شده و همچنین شرکت اتوبوسرانی در حال اصلاح مشکلات اتوبوس‌ها است. معتقدم همه دستگاه‌ها باید برای آلودگی هوا تلاش کنند.

رئیس پلیس شناسایی و دستگیر کشف و ضبط پلیس پیشگیری پمپ بنزین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر