کد خبر: 832698 A

سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح مشوق‌های ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص سربازان ماهر را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار موسی کمالی، سخنگو و مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح درباره سربازی گفت: دوره سربازی برای مشارکت مردم در امر دفاع است و  بخش عمده ای از مسئولیت دفاعی کشور برعهده سربازان است که این موضوع کمتر مورد توجه قرار می گیرد. اگر در تهران افسران وظیفه را جمع کنیم کنترل تهران مشکل است.

وی ادامه داد: نظام ما نظام وظیفه عمومی است و ۵۰ درصد نیروی انسانی که جوانان باانگیزه و با نشاط هستند در این نظام حضور دارند.

سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ۱۵ میلیون جوان بعد از انقلاب خدمت سربازی انجام دادند و ۷ میلیون نفر به طرق مختلف معاف شده‌اند‌ اگر می توانستیم اینها را آموزش دهیم می توانستیم بگوییم یک سوم جمعیت ما آموزش مهارت های لازم را فرا گرفته اند.

وی ادامه داد: قرارگاه پلی است که بین نیروهای مسلح و دستگاههای مختلف است و بستری را فراهم می کند تا دوره های مهارت آموزی برای سربازان مهیا شود.

سردار کمالی با اشاره به مشوق های در نظرگرفته شده برای سربازان مهارت دیده گفت: ما یک سری مشوق برای افراد فراهم کردیم که برخی از این مشوق ها آرزوی جوانان سربازی نرفته است اولویت امریه برای دستگاههای غیرنظامی با سربازانی است که مهارت دیده اند و در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کرده اند. همچنین این امکان را فراهم می کنیم تا حتی الامکان سرباز بتواند سازمان محل خدمت خود را خودش انتخاب کند.

وی ادامه داد: همچنین انتخاب محل خدمت برای درصدی از سربازان قابل اجرا است و سربازانی که در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کنند و در مهارت های اعلام شده آموزش دیده باشند و امتیاز کسب کرده باشند می توانند از این مشوق ها استفاده کنند.

وی ادامه داد: یک سری از جوانان تمایل دارند زودتر به سربازی بروند و عده ای دوست دارند تعویق در اعزام بگیرند که با توجه به امتیازات کسب شده می توانند از این مشوق ها استفاده کنند.

وی درباره همایش پنجه های کارآمد سربازان ماهر گفت: این همایش پیوندی بین سربازان و دانش آموزان است پنجه های کارآمد افرادی هستند که بعنوان هنرجو هستند و در این جشنواره ۱۰۰ نفر از افراد منتخب اعلام می شوند و با هماهنگی با وزارت آموزش به صورت آزمایشی این مشوق ها برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد.

سربازی نیروهای مسلح نیروی انسانی مشاور عالی وظیفه عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر