کد خبر: 824494 A

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد؛

وزیر آموزش‌ و پرورش در پیامی به مناسبت هفته تربیت‌بدنی اعلام کرد: این وزارتخانه مصمم است با نوآوری و توجه به ویژگی‌های سنی دانش‌آموزان، مجموعه‌ای از طرح‌ها و پروژه‌های تربیت‌بدنی و ورزش را طراحی کند و به مرحله اجرا بگذارد که باعث ترویج و گسترش فعالیت‌های جسمانی بین دانش‌آموزان کشور شود.

به گزارش ایلنا، از ۲۶ مهر تا ۲ آبان هفته تربیت‌بدنی نامگذاری شده است؛ به همین مناسبت محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش‌ و پرورش در پیامی با اشاره به اینکه در هزاره سوم رواج زندگی ماشینی، آپارتمان‌نشینی و گسترش بهره‌برداری از فناوری‌های نوین، کودکان و نوجوانان را به یکجانشینی و بهره‌برداری از فعالیت‌های فراغتی توأم با سکون سوق داده است، تصریح کرد: وزارت آموزش‌ و پرورش مصمم است با نوآوری و توجه به ویژگی‌های سنی دانش آموزان، مجموعه‌ای از طرح‌ها و پروژه‌های تربیت‌بدنی و ورزش را طراحی کند و به مرحله اجرا بگذارد که باعث ترویج و گسترش فعالیت‌های جسمانی بین دانش‌آموزان کشور شود.

در متن پیام وزیر آموزش‌ و پرورش آمده است: «در طول عمر، در حفظ سلامت جسم خویش کوشا باشید» امام حسین (ع)؛

در همزمانی هفته تربیت‌بدنی و ورزش با اربعین حسینی، شمیم جوانمردی، آزادگی، عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی، شجاعت و ایثارگری، گستره جامعه ورزش کشور را عطرآگین کرده است.

سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش با تأکید بر تعلیم و تربیت تمام ساحتی، فرصت ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری و حمایت از برنامه‌های جذاب، شاداب و پرطرفدار تربیت‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی فراهم آورده است و در سایه آموزه‌های آن، تربیت‌بدنی نقش تعیین‌کننده‌ای در تکوین شخصیت و ارتقای سطح توانمندی، سلامت و شادابی دانش آموزان ایفا خواهد نمود.

در این پیام آمده است: در هزاره سوم رواج زندگی ماشینی، آپارتمان‌نشینی و گسترش بهره‌برداری از فناوری‌های نوین، کودکان و نوجوانان را به یکجانشینی و بهره‌برداری از فعالیت‌های فراغتی توأم با سکون سوق داده است.

این پدیده نه ‌تنها سواد حرکتی این نسل را تنزل داده است. بلکه کاهش سن ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر و گسترش آن، هشداری جدی پیش روی رهبران و سیاستگذاران جوامع نوین قرار داده است.

وزارت آموزش‌ و پرورش مصمم است با نوآوری و توجه به ویژگی‌های سنی دانش‌آموزان، مجموعه‌ای از طرح‌ها و پروژه‌های تربیت‌بدنی و ورزش را طراحی کند و به مرحله اجرا بگذارد که باعث ترویج و گسترش فعالیت‌های جسمانی بین دانش‌آموزان کشور شود.

بدیهی است، توسعه و ارتقای پایدار تربیت‌بدنی و ورزش در سطوح ملی و بین‌المللی کلیه کشورها، ریشه در تربیت‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی آن کشورها دارد. در کشور ما نیز، ریشه و بنیان شجره ورزش همگانی و قهرمانی را باید در تربیت‌بدنی آموزشگاهی جستجو نمود.

در این پیام ضمن گرامیداشت هفته تربیت‌بدنی و ورزش تصریح شده است: بی‌شک معلمان و مربیان سخت‌کوش و شریف تربیت‌بدنی به‌عنوان رکن اصلی، نقش بی‌بدیل و تعیین‌کننده‌ای در ایجاد و استقرار جنبش ملی ورزش دانش‌آموزی کشور دارند که از یکایک این عزیزان صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می‌نمایم.

 از دانش‌آموزان گرامی و فرزندان خویش نیز می‌خواهم که با بهره‌مندی از فرصت‌های به وجود آمده و شرکت جستن در فعالیت‌های مفرح تربیت‌بدنی مدارس و برنامه‌های ورزشی محلات، سلامت، شادابی، توانمندی و مهارت‌های خویش را ارتقا بخشند.

از والدین گرامی انتظار دارم همچون گذشته، با دغدغه داشتن فرزندانی بااخلاق، سالم، بانشاط، ماهر، جمع‌گرا مسؤولیت‌پذیر، وظیفه‌شناس و خودباور، حمایت لازم را از شرکت فرزندان خویش در برنامه‌های سلامت بخش و نشاط‌آفرین تربیت‌بدنی به عمل‌ آورند.

از مدیران پرتلاش مدارس سراسر کشور و همچنین از سازمان‌ها و نهادهای سهیم و مؤثر درخواست می‌نمایم برای داشتن یک ملت فعال و پرافتخار از تربیت‌بدنی دانش‌آموزان قویا حمایت کنند.

آموزش و پرورش دانش آموزان وزارتخانه وزیر آموزش و پرورش تربیت بدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر