کد خبر: 1074124 A

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای اولین مرحله طـرح سراسری مبارزه با قـاچـاق کـالا و ارز با اولویت «کالاهای گمرکی، دخانی و ترانزیتی» و «نظارت و واپــایـش انبارها و محل‌های دپــو کالا» در ســـال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ سردار "محمدرضا مقیمی" در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: با عنایت به نامگذاری سال جاری "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" از سوی مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" و در راستای اجرای برنامه های عملیاتی پلیس امنیت اقتصادی در پشتیبانی از تولید داخلی و رفع مانع زدایی ها، پلیس مبـارزه با قاچاق کالا و ارز، اولین مرحله طرح سراسری مبارزه بــا قـاچـاق کـالا و ارز با اولویت «کالاهای گمرکی، دخانی و ترانزیتی» و «نظارت و واپایش انبارها و محل های دپــو کالا»، را به منظور شناسایی و انهدام شبکه های قاچاق سازمان یافته و ناامن کردن مبادی ورودی و خروجی، محل های دپو و توزیع کالاهای قاچاق و تشـدیـد بـرخـورد بـا پـدیـده شــوم قاچاق در استان های هدف با استفـاده از تمـامـی امکانات و ظرفیت رده های انتظامی و مرزبانی طی هفته گذشته اجرا کرد.

وی افزود: مأموران با مطالعه و تلاش های مضاعف شبانه روزی با بررسی های میدانی و شگردهای خاص پلیسی مبدأ شروع قاچاق کالا، سر شبکه ها، محل، انبارهای دپوی کالاهای قاچاق و صاحبان کالاها را شناسایی و در بازدید از انبارها و محل های توزیع عمده کالا موفق به کشف انواع کالای قاچاق از قبیل سیگار، فرآورده های نفتی، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، دارو، خودرو و موتورسیکلت، چای، برنج، کیف و کفش، لوازم یدکی خودرو و مواد خوراکی و ... شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه را بیش از دو هزار و ۹۶۳ میلیارد ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این رابطه یک هزار و ۱۵۲ متهم دستگیر و ۶۹۰ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف و روانه پارکینگ شدند.

سردار مقیمی عنوان کرد: پس از تشکیل و تکمیل پرونده کالاهای مکشوفه به سازمان اموال تملیکی، متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: امروز نام و عملکرد این پلیس برای مردم و تولیدکنندگان آشناست و از طرفی عده ای سودجو و فرصت طلب از طریق احتکار و قاچاق کالا و ارز و یا رانت به دنبال ناامن کردن فضای تولید داخلی، کسب و کار و اخلال در نظام عرضه و تقاضا هستند که بحمدالله با اقدامات شایسته پلیس امنیت اقتصادی سودجویان در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام مانده اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا به تمامی سوداگران، فرصت طلبان و اخلالگران اقتصادی هشدار می دهد که پلیس امنیت اقتصادی با آمادگی کامل با هرگونه اخلال اقتصادی مقابله و در این مسیر و مأموریت برابر با قانون رفتار کرده و با هیچ فردی مماشاتی نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس،‌ سردار مقیمی با بیان اینکه با تمام توان و جدیت همواره با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی مقابله می کنیم، از هموطنان خواست که در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت های غیرقانونی در این زمینه، مراتب را از طریق فوریت های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر