کد خبر: 1054926 A

سردار شرفی:

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به عملکرد موفق مرزبانان گفت: مرزبانان با اقدامات جهادگونه بویژه در مقابله با قاچاق کالا، خروج کالاهای اساسی از کشور و… می‌توانند در تحقق شعار سال نقش محوری داشته باشند.

به گزارش ایلنا، سردار «محمد شرفی» با حضور در قرارگاه «مقداد» فرماندهی مرزبانی ناجا با اشاره به عملکرد و کارنامه موفق مرزبانان ناجا اظهار داشت: مرزبانان با ایثارگری و رشادت از مرزهای کشور صیانت و حراست می‌کنند و شایسته است که فداکاری دلاور مردان مرزبانان به اطلاع عموم مردم و جامعه برسد. 

وی با اشاره به نقش موثر مرزبانان در ایجاد امنیت پایدار ادامه داد: مرزبانان غیور ادامه دهندگان راه رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند. 

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه بایستی عملیات و وقایع مرزی به طور مستمر ثبت شود، بر لزوم بهره گیری از تجربیان تاکید کرد و افزود: تلاش برای توسعه همه جانبه مرزبانی در دستور کار است. 

وی با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریتی و جغرافیایی نیروی انتظامی ادامه داد: «امنیت» و «سلامت» از برترین نعمت هاست، تامین و توسعه نظم و امنیت بر عهده نیروی انتظامی است و بر ایفای این نقش، فرصت و توفیق خدمت گزاری خداوند متعال را شاکریم. 

سردار شرفی با تاکید بر اینکه کارکنان نیروی انتظامی بازوی توانمند نظام هستند و همواره صادقانه‌ترین تلاش‌ها را برای امنیت مردم از خود نشان داده اند، تصریح کرد: مرزبانان نیز با اقدامات جهادگونه بویژه در مقابله با قاچاق کالا، خروج کالاهای اساسی از کشور و… می‌توانند در تحقق شعار سال نقش محوری داشته باشند. 

وی با اشاره به قداست لباس و جایگاه مرزبانی در پیش آحاد جامعه اعم از مراجع، علما، سیاسیون، نظامیون و اقشار مختلف مردم تاکید کرد: مردم قدردان خدمتگزاران خود در نظام مقدس اسلامی هستند و مرزبانان نیز جایگاه ویژه‌ای میان مردم دارند. 

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه هوشمندسازی پلیس از اولویت‌های نیروی انتظامی در سال جاری محسوب می‌شد و این روند طی سال‌های آتی نیز ادامه دارد، بیان کرد: هوشمندسازی مرزها نیز از اولویت‌های ما در سال جاری بوده به طوری که یک سند تحولی برای هوشمندسازی مرزی تدوین شده و ان شاء الله در یک برنامه مدون سه‌ساله این فرآیند محقق شود. 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا بر لزوم یکپارچه‌سازی مرزها با بهره گیری از فناوری‌های نوین، نظارت الکترونیکی و اپتیکی در راستای افزایش کنترل‌های مرزی تاکید و ارتقاء دیپلماسی مرزی را از دیگر دستاوردهای مرزبانی برشمرد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر