کد خبر: 1045869 A

محسنی‌بندپی:

استاندار تهران از کاهش ۱۰ درصدی فاصله‌گذاری در تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران گفت: روند شیب بیماری در کشور صعودی است و‌ در برخی استان‌ها مثل خوزستان وارد پیک سوم شده‌اند و  این هشدار برای استان تهران است.

وی با اشاره به افزایش موارد بستری در استان تهران ادامه داد: در شهرستان شهریار  در هفته گذشته هم افزایش بستری و افزایش فوتی‌ها را شاهد هستیم. در حال حاضر در استان تهران به لحاظ شیوع بیماری کرونا هفتمین و در فوتی‌ها هفدهمین استان کشور هستیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در هفته جاری ۱۰ درصد فاصله گذاری‌ها در تهران کاهش پیدا کرده و به تبع آن افزایش بستری‌ها را شاهدیم و باید طرح شهید سلیمانی را اثر بخش‌تر اجرا کنیم.

محسنی بندپی با اشاره به ایام پایانی سال و حضور مردم در مراکز خرید و بانک‌ها گفت: با توجه به ایام پایانی سال قطعا تجمع افراد را در بانک‌ها شاهد خواهیم بود. و باید خدمات الکترونیک بانک‌ها و همچنین افزایش مبلغ تراکنش‌ها ضروری است.

وی ادامه داد: در خصوص آزمون‌های استخدامی دانشگاهی اگر زمان آن به تعویق بیفتد هیچ اشکالی ندارد و معنایی ندارد که ۴ساعت افراد در محلی تجمع کنند و آزمون بدهند.

استاندار تهران با اشاره به چرخش ویروس کرونا در کشور تصریح کرد: امروز با چرخش ویروس انگلیسی در کشور و استان تهران هیچ گروه سنی مصونیت ندارد. بطوریکه شاهد افزایش بستری ها در سنین ۱۰و زیر ۱۰سال است

محسنی بندپی درباره ایام نوروز نیز گفت: برای ایام نوروز باید تدبیر شود تا شرایطی را در تهران فراهم کنیم که  تاب آوری اجتماعی و تجدید روحیه شهروندان ارتقا یابد.

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر