کد خبر: 1043903 A

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ تهران از برگزاری ویژه برنامه‌های جشن ولادت حضرت امام علی (ع) خبر داد و گفت: به مناسبت میلاد امیرمومنان (ع) محلات و معابر قلب پایتخت با مشارکت شهروندان نورباران می‌شود.

به گزارش ایلنا،حبیب الله غفوری معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۶ تهران درباره برنامه‌های فرهنگی به مناسبت روز پدر در مرکز پایتخت اظهارداشت: به منظور ایجاد فضایی شاد و پرشور برای شهروندان راه اندازی کاروان خودرویی با استفاده از اتوبوس و گروه دف زنی اجرا خواهد شد. همچنین به مناسبت میلاد امیرمومنان (ع) محلات و معابر قلب پایتخت با مشارکت شهروندان نورباران می‌شود. 

غفوری در ادامه از ویژه برنامه‌های کمپین نور، چراغانی، آذین‌بندی و رنگ‌بندی بالکن از پنجره‌های مشرف به خیابان با استفاده از پرچم، ریسه کاغذی و یا سایر اقلام رنگی در دسترس توسط شهروندان خواهد بود خبر داد. 

معاون شهردار منطقه ۶ از جشنواره «مهر پدری» با استفاده از ظرفیت فضای مجازی در این ایام خبر داد و گفت: این جشنواره در قالب تولید آثار خوشنویسی، داستان، نقاشی، فیلم کوتاه یک دقیقه‌ای و مقاله‌نویسی با موضوع تکریم مقام پدر همراه با تقدیر از برگزیدگان اجرا می‌شود. 

غفوری ادامه داد: تکریم پدران معزز شهدا با عنوان «پدران آسمانی» و غرس نهال در منازل از دیگر برنامه‌های مناسبتی ۱۳ رجب خواند و گفت: اجرای زیارت امین الله در میادین و معابر منطقه، برگزاری مراسم اعتکاف در خانه‌ها با شعار خدا همیشه، همه جا و برپایی مسابقه شعر علوی از دیگر برنامه‌های مناسبتی این روز هستند. 

همچنین به همین مناسبت ضمن اجرای مسابقات پادکست، شعر، داستان نویسی، خطاطی و نقاشی با موضوع نهج البلاغه و حکمت‌های علوی بصورت مجازی در کانالهای منطقه، مسابقه کتابخوانی نیز با عنوان «کتاب ماه» اجرا می‌شود. 

معاون شهردار منطقه ۶ در ادامه از شناسایی و اهدای بسته‌های حمایتی به خانواده‌های بی‌سرپرست این منطقه خبر داد و افزود: این اقدام در قالب کمک‌های مومنانه با مشارکت خیرین همزمان با ایام مبارک ماه رجب اجرا خواهد شد.

 

اجتماعی و فرهنگی امام علی پایتخت شهرداری قلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر