کد خبر: 1002241 A

رییس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در پیام های جداگانه ای شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و دانشمند ایرانی محسن فخری زاده را تسلیت گفتند.

به گزارش  ایلنا از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران،  اعضای شورای اسلامی شهر تهران در پیام های جداگانه ای شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و دانشمند ایرانی محسن فخری زاده را تسلیت گفتند.

شهادت هنر مردان خداست

«محسن هاشمی رفسنجانی» رییس شورای اسلامی شهر تهران در پیامی شهادت دکتر فخری زاده را تسلیت گفت.

در متن پیام آمده است: ترور ناجوانمردانه شهید دکتر فخری زاده، اگرچه لکه نگینی در کارنامه سیاه مدعیان دموکراسی و رژیم صهیونیستی ثبت کرد اما ستاره درخشان و پرافتخار دیگری در آسمان رشادت و شهادت ایران اسلامی را برافروخت.

شهید فخری زاده در طول عمر پربرکت خود توفیق ارائه خدمات فراوانی به صنایع دفاعی ایران را یافت که تربیت شاگردان سخت کوشی که راه او را با تمام توان ادامه دهند، از جمله میراث ماندگار او بشمار می روند.

اینجانب از طرف خود واعضای شورای اسلامی شهر تهران، ضمن عرض تسلیت به رهبرانقلاب، خانواده بزرگ صنایع دفاعی کشور و بازماندگان عزیز این شهید سعید، امیداورم با بر زمین ریخته شدن خون پاک شهید فخری زاده، ریشه  حامیان و مجریان تروریسم دولتی در جهان نابود گردد.

«زهرا نژاد بهرام» عضو شورای شهر تهران نیز در پیامی به مناسبت شهادت محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع  و جمعی ازهمراهان وفادارش تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است: ترور ناجوانمردانه شهید دکتر محسن فخری زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که سال های طولانی از عمر پربرکت خویش را صرف مجاهدت و ارتقاء توان دفاعی کشور نمود، موجب تأسف و تأثر عمیق گردید.

 اطمینان دارم خون آن شهید که از مدیران و دانشمندان نخبه و متعهد صنعت دفاعی کشور بود، موجب برکات و تقویت بیش از پیش ایران اسلامی خواهد شد.

دانشمندان ما با توان و قدرتی مضاعف تا تحقق اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی در راه  پیشرفت روز افزون کشور گام بر می دارند.

«محمد سالاری» عضو شورای شهر تهران نیز در پیامی ضمن محکوم نمودن ترورو ناجوانمردانه دکتر فخری زاده شهادت وی را تسلیت گفت.

ترور دانشمند هسته ای و فیزیکدان برجسته ایرانی، همه هموطنان را عمیقا متاثر کرد. شهادت دکتر محسن فخری زاده را به مقام معظم رهبری، جامعه دانشمندان هسته ای و دفاعی و پژوهشی کشور، خانواده محترم این شهید بزرگوار و همه مردم ایران تسلیت می گویم.‌

اینگونه تصمیمات آنهم در این مقطع، می تواند در راستای سد کردن بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و کاهش تحریم ها علیه مردم کشورمان باشد.

«علی اعطا» سخنگوی شورای شهر تهران نیز در پیامی  شهادت این  دانشمند ایرانی را تسلیت گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم 

وَ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ الله فَلَنْ یُضِلَّ أَعْمالَهُمْ* سَیهْدِیهِمْ وَ یصْلِحُ بالَهُمْ* وَ یدْخِلُهُمُ الْجَنَّةَ عَرَّفَها لَهُمْ

«و کسانی که در راه خدا کشته شده اند، هرگز کارهایشان ضایع نمی شود. خداوند به زودی آنان را راه می نماید و حالشان را نیکو می گرداند و در بهشتی که برای آنان وصف کرده، ماوا می دهد».

جنگ افروزی جنایتکاران پایانی ندارد. تروریسم دولتی این بار دکتر محسن فخری‌زاده یکی از نخبگان علمی و مدیران برجسته دفاعی کشورمان به شهادت رساند.

شهادت "دکتر محسن فخری‌زاده" رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را به محضر رهبر معظم انقلاب، جامعه دانشمندان هسته ای و وزارت دفاع، خانواده ایشان و ملت ایران اسلامی  تسلیت می‌گویم و برای این شهید بزرگوار علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل از محضر خداوند منان خواستارم.

«محمدجواد حق شناس» دیگر عضو  شورای اسلامی شهر تهران در پی درگذشت دکتر محسن فخری زاده دانشمند هسته ای ایرانی در پیامش شهادت وی را تسلیت گفت.

بازگشت همه به سوى اوست

دکتر محسن فخریزاده، دانشمندهسته ای و فیزیکدان برجسته ایرانی که در پژوهش های دفاعی کشور خوش درخشیده بود، به دست پلید مزدوران صهیونیسم ترور شد.

روانش شاد  ، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

چگونه و چرا دشمنان به این آسانی می توانند راهزنانه جان سردار سلیمانی ها و فخری زاده ها را بگیرند؟

 این اقدام تروریستى بیگمان تلاشى براى سترون کردن دیپلماسى  و نتیجه ذهنیت علیل اتحاد سعودى، صهیونى وهمگام با آخرین تلاشهاى ناکام ساکنان موقت  کاخ سفید به حساب مى آید.

 این جان های نازنین و ارزشمند نبایست چنین آسان از دست بروند و نهادهاى مسئول باید پاسخگوى وظایف و ماموریتهاى ذاتیشان باشند.

«حجت نظری» عضو شورای شهر تهران نیز در پیامی شهادت محسن فخری زاده، معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را تبریک و تسلیت گفت:

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ

به اسامی بیش از ۱۷هزار قربانی ترور در کشورمان، از امروز نام شهید محسن فخری‌زاده نیز افزوده شد. دانشمندی که حقیقتا نمادی از یک ایرانی متعهد و جلوه‌ای از یک مسلمان پیرو اسلام ناب محمدی بود.

این شهید بزرگوار در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همواره منشا تحول و خیر بود و چه در مقام دفاع از تمامیت ارضی کشور در برابر تهدیدات خارجی و چه در مقام دفاع از مردم ایران در برابر ویروس کرونا خوش درخشید و قطع به یقین همین نقش درخشان و بی‌نظیر بود که چون خاری در چشم دشمنان کشور، عامل حذف او و محرومیت ایران از خدماتش شد.

شهادت او از منظر از دست دادن دانشمندی شریف و وارسته ضربه‌ای جبران ناپذیر به کشور و مردم ایران است، اما برخلاف تصور آمران و عاملان ترور، ضربه‌ای به توان دفاعی و علمی کشور وارد نخواهد شد. چرا که او در این مدت ده‌ها شاگرد و رهرو تربیت کرده و راهش ادامه دارد.

شهادت این دانشمند عالی کشورمان را به مردم ایران، جامعه علمی کشور و خانواده فخری‌زاده تبریک و تسلیت عرض می‌کنم. از پروردگار بزرگ می‌خواهم که آرامش و سعادت اخروی او را نصیب همه ما کند و حافظان امنیت کشور را نیز هوشیارتر کند تا خدای ناکرده شاهد ترورهای سریالی دانشمندان‌مان نباشیم و جنایاتی که حدود یک دهه پیش ایران را داغ‌دار کرد، تکرار نشود.

«زهرا صدر اعظم نوری» عضو شورای اسلامی شهر تهران  نیز در پیامی شهادت محسن فخری زاده را تسلیت گفت.

ترور دانشمند بزرگ ایران شهید دکتر محسن فخریزاده بار دیگر احساسات و غرور ملت ایران را جریحه دار کرد.

اینجانب شهادت این دانشمند فداکار را به ملت بزرگ ایران و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می کنم.

این هفتمین ترور دانشمندان ایران است، الان بیش از ده سال است که اسرایٔیل به طور مرتب در داخل ایران عملیات مختلف ترور دانشمندان ایرانی را انجام می دهد.

آیا وقت آن نرسیده است که در سیستم امنیتی -اطلاعاتی کشور  بازنگری شود !؟

چه کسانی مسئولند؟

«سید حسن رسولی» نیز در پیامی شهادت محسن فخری زاده را تسلیت گفت.

بسم رب الشهدا وصدیقین

بار دیگر شاهد ترور ناجوانمردانه دانشمند بزرگ هسته ای ایران عزیزمان هستیم.  خبر شهادت سردار حاج محسن فخری زاده معاون علمی و پژوهشی وزیر دفاع و از دانشمندان  هسته ای کشورمان ضایعه ای دردناک برای همه مردم سرزمینم است.

این شهادت را به مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران، خانواده محترم و همرزمان سردار فخری زاده تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم.

سیدحسن رسولی عضو شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران ترور دکتر محسن فخری زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر