کد خبر: 1020795 A

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در نشست بررسی زیرساخت‌های ارتباطی استان در فرمانداری مهاباد اعلام کرد:ارتقاء اینترنت ثابت ۷۵۶ روستا به اپراتور روستایی"‌های وب" ابلاغ شده است.

به گزارش ایلنا،قاسم جلیلی‌نژاد  اظهار کرد: طبق برنامه ششم توسعه تامین زیرساخت های ارتباطی روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته برای ارائه چهار خدمت اصلی آموزش،کشاورزی،سلامت و خدمات بانکی از وظایف وزارت ارتباطات است که برای آن تلاش های قابل توجهی در روستا های آذربایجان غربی صورت گرفته است.

جلیلی نژاد با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته با اعتبارات دولتی و در قالب طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی صورت می پذیرد،افزود:در صورت تامین تجهیزات تا اردیبهشت سال آتی تمام روستاهای بالای۲۰ خانوار استان به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شود.

وی افزود:با شیوع ویروس کرونا و لزوم استفاده دانش آموزان و دانشجویان از بستر اینترنت برای آموزش این تلاش ها چندین برابر شده و شخص وزیر ارتباطات پیگیر انجام تمام مراحل ارتقاء و ایجاد بستر اینترنت ثابت روستایی در آذربایجان غربی است.

مدیر کل ارتباطات تصریح کرد:با توجه به وارداتی بودن تجهیزات مخابراتی موانع متعددی برای تامین آن وجود دارد که وزارت ارتباطات با تمام توان برای رفع آن تلاش می کند و در صورت تامین تجهیزات در اولین فرصت بستر اینترنت را در روستاها و مناطق مرزی و دور افتاده برای کاهش شکاف دیجیتالی برقرار می کنیم.

جلیلی نژاد ضمن بازدید از اداره پست شهرستان مهاباد و دیدار با همکاران پستی از زحمات آنها در این شرایط کرونایی قدردانی کرد و گفت:افزایش100 درصدی درآمد پست حاکی از تغییر سبک زندگی مردم به سمت خرید های اینترنتی و توسعه تجارت الکترونیک در استان است.

وی عنوان کرد: امروزه استفـاده از اینترنت و کسب و کـارهـای حاصل از این فنـاوری توسط شرکت ها، به وسیله ای برای کسب مزیت رقابتی در کسب و کارها تبدیل شده است و این رقابت عامل شکوفایی و ایجاد اشتغال را به دنبال دارد.

 

آذربایجان غربی اینترنت روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر