کد خبر: 1162732 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد؛

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین گفت: متاسفانه چند سالی است که بیمارستان‌های خصوصی با این ادعا که تامین اجتماعی به آن‌ها بدهکار است بیمه پایه بیماران را نمی‌پذیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عیدعلی کریمی (دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین) با انتقاد از وضعیتِ پذیرش بیماران تامین اجتماعی در بیمارستان‌های خصوصی قزوین گفت: متاسفانه چند سالی است که بیمارستان‌های خصوصی با این ادعا که تامین اجتماعی به آن‌ها بدهکار است، بیمه پایه بیماران را نمی‌پذیرد. 

کریمی گفت: بیمارستان‌های تامین اجتماعی محدود هستند و بیماران مجبورند برای درمان به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کنند. در کنار این موضوع پزشکان نیز بیماران را به بیمارستان‌های خصوصی می‌کشانند. در واقع برخی از پزشکان هم در بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی طبابت می‌کنند و هم سهامداران بیمارستان‌ها خصوصی هستند و برای همین تمایل دارند بیماران را در بیمارستان‌های خصوصی ویزیت کنند. 

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین بیان کرد: این موضوع باعث شده کارگران و بازنشستگان دچار مشکل شوند. آن‌ها مجبورند برای یک عمل سرپاییِ ساده مبلغ زیادی پرداخت کنند چون بیمارستان خصوصی بیمه پایه‌ی آن‌ها را قبول نمی‌کند. 

وی تاکید کرد: ما از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی می‌خواهیم مشکل بیمارستان‌های خصوصی را حل کند تا کارگران و بازنشستگان بیش از این دچار مشکل نشوند. در حال حاضر حقوق‌ها به قدری پایین است که کارگران نمی‌توانند هزینه‌ی نیازهای اولیه و ساده‌ی خود را پرداخت کنند. در این وضعیت اگر دچار بیماری شوند، وضعیتشان از آنچه الان است وخیم‌تر می‌شود. 

کریمی افزود: متاسفانه در استان قزوین بیمه‌شدگان در موقعیتِ بدی قرار داردند. بیمارستان‌های خصوصی زمانی می‌گفتند بیمه آتیه‌سازان به آن‌ها پول پرداخت نکرده است و الان هم می‌گویند تامین اجتماعی به آن‌ها بدهکار است. 

وی ادامه داد: بیمه شدگان به خصوص بازنشستگان در فشار مضاعفی قرار دارند؛ آن‌ها سه بار حق بیمه پرداخت کرده‌اند؛ یعنی هزینه‌ی بیمه پایه، هزینه‌ی بیمه تکمیلی و ماده ۸۹ از آن‌ها کسر شده است اما با این وجود باز هم مجبورند هزینه‌های سنگینی برای درمان پرداخت کنند. 

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین تاکید کرد: ما از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خواهش می‌کنیم هیأت ویژه‌ای به قزوین بفرستد تا این مشکل برای همیشه رفع شود نه اینکه ما مکرر دچار این مشکل شویم. 

کریمی با بیان اینکه گرفتنِ هزینه‌ی درمان از سازمان تامین اجتماعی ماه‌ها طول می‌کشد، گفت: کجای قانون آمده بیمه شدگان برای درمان ابتدا باید همه‌ی هزینه را بپردازند و بعد با هزار دردسر به سراغ پولشان بروند؟ 

وی گفت: در حال حاضر ۲ بیمارستان ملکی و ۷ درمانگاه در قزوین وجود دارد اما این تعداد به هیچ وجه جوابگوی ۶۷درصد بیمه‌شدگان استان نیست. 

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین بیان کرد: متاسفانه بارها با مسئولان جلسه گذاشته‌ایم اما تاکنون مشکلی حل نشده است.

انتهای پیام/
تامین اجتماعی بیمه بیمه تکمیلی بیمه بازنشستگان مراکز ملکی تامین اجتماعی بیمارستان خصوصی قزوین بدهی تامین اجتماعی به بیمارستان خصوصی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر