کد خبر: 1151600 A

بازنشستگان تامین اجتماعی خواستار روشن شدن مواردی در وضعیت قراردادهای بیمه تکمیلی خود، در دوره آتی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی با اشاره به طرح مواردی در مورد منقاصه سازمان تامین اجتماعی برای سپردن خدمات بیمه تکمیلی به شرکت‌های خدمات دهنده، خواستار روشن شدن حد و مرز بیمه درمان و بیمه پایه شدند و به طرح این پرسش پرداختند که آیا اساسا بازنشستگان به بیمه تکمیلی نیاز دارند؟ آیا امکان دارد سازمان تامین اجتماعی در برنامه‌های خود، به صورت قانونی به دنبال درمان رایگان باشد؟ 

آنها سپس با اشاره به ضرورت سنجش رضایت بیمه‌شدگان از قراردادهای بیمه تکمیلی در دوره‌های اخیر و دوره حاضر بر  ضرورت سنجش نظر خود تاکید و این پرسش را مطرح کردند که آیا امکان دارد شرکت دیگری در قرارداد آتی برنده مناقصه باشد؟ 

این بازنشستگان همچنین خواهان روشن شدن تکلیف سقف تعهدات بیمه شدند و از سازمان تامین اجتماعی پرسیدند: آیا سرانه حق بیمه ماهانه افزایش می‌یابد؟ آیا سازمان تامین اجتماعی با افزایش کمک ماهانه‌ی سرانه حق بیمه تکمیلی، موجب افزایش سطح تعهدات شرکت بیمه‌گر می‌شود؟ آیا با تغییر شرکت ارائه‌کننده خدمات، شاهد بهبود وضعیت بیمه تکمیلی خواهیم بود؟ 

البته بازنشستگانی که این پرسش‌ها را مطرح کرده‌اند، می‌گویند که باید مشخص شود که در صورت افزایش سرانه حق بیمه خدمات بیشتری نسبت به گذشته ارائه می‌شود؟ از طرفی بازنشستگان می‌گویند که باید امکان دو نرخی یا چند نرخی‌سازی خدمات به وجود آید؛ چراکه بیمه‌شدگان در سطوح درآمدی مختلفی قرار دارند. 

آنها همچنین خواهان روشن شدن وضعیت سازمان تامین اجتماعی با قرارداد آتی بیمه تکمیلی و ارائه شفاف گزینه‌های مدنظر سازمان تامین اجتماعی شدند؛ چراکه سازمان مسئولیت انعقاد قرارداد را از خود ساقط کرده است و ضروری است که سازمان در این مورد شفاف‌سازی کند تا ابهامات پایان یابد.

انتهای پیام/
بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر