کد خبر: 1147932 A

در تیتر امشب مطرح شد؛

بنابر اعلام رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از ۸۶۰۰ واحد تولیدی راکد، ۸۰۰ واحد به چرخه تولید برگشته‌اند و هنوز ۷۸۰۰ واحد برنگشته‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از صدا و سیما، علی رسولیان در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اعلام این خبر افزود: با توجه به تاکید رئیس جمهور به بازگرداندن واحدهای صنعتی به چرخه تولید در کشور، گزارش جامعی از وضعیت شهرک‌ها و واحدهای صنعتی پس از بررسی شرایط موجود آن‌ها آماده شده است و در این گزارش واحدهایی که امکان بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید وجود دارد با بیان موانع و راهکارها، مشخص شده اند.

عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد به عنوان دیگر میهمان این گفتگو درباره مشکلات واحدهای صنعتی گفت: باید به شکل دیگری به مشکلات واحدهای صنعتی نگاه کرد؛ یعنی ابتدا باید موانع موجود بر سر راه تولید را برطرف کنیم، سپس به بازگشت واحدهای راکد به چرخه تولید فکر کنیم.

داوود نوده فراهانی افزود: قوانین وضع شده بیشتر موجب مانع‌گذاری در تولید، به جای رفع آن‌ها می‌شود.

عضو کمیسیون جهش تولید مجلس نیز با حضور در این گفتگو به یکی از مشکلات مهم واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ پرداخت و گفت: یکی از مشکلات مهم در کشور ما این است که، چون حیات دستگاه‌های دولتی به حیات شرکت‌های تولیدی وابسته نیست در چرخه‌ی تولید سنگ اندازی می‌کنند. حتی بالعکس سود این دستگاها در نچرخیدن واحد تولیدی و جریمه آن واحد است.

محسن زنگنه تاکید کرد: ما از دولت جدید انتظار داریم، قوانین را طوری تغییر دهند که این رویه بالعکس شود و سود دستگاه‌های دولتی در چرخیدن چرخ تولید باشد.

انتهای پیام/
تعطیلی واحدهای تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر