کد خبر: 1147891 A

شماری از کارگران شهرداری خاش، رفع مشکلات اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای افزایش دستمزد‌هایشان را خواستار شدند.

تعدادی از کارگران شهرداری خاش در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: نزدیک به ۲۵۰ کارگر شاغل در بخش خدمات، فضای سبز، آتش‌نشانی و عمرانی در شهرداری خاش هستیم که مطابق قانون کار و تامین اجتماعی تحت مسئولیت چندین شرکت پیمانکاری کار می‌کنیم.

آن‌ها افزود: درحالیکه برابر همین مقررات کار و تامین اجتماعی در کارگاه‌های بالای ۱۰۰ نفر باید طرح طبقه‌بندی مشاغل به اجرا درآید اما این بخش از مقررات قانون کار در مورد ما کارگران پیمانکاری شهرداری خاش اجرا نمی‌شود.

به گفته این کارگران، مسکوت ماندن اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در مورد ما باعث شده درآمد ماهانه‌مان در حد و اندازه حداقل‌های قانونی باقی بماند.

کارگران شهرداری خاش با اشاره به «ماده ۵۰ قانون کار» گفتند: براساس ماه ۵۰ قانون کار، وظیفه‌ی پیگیری اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، چنانچه کارفرمایان مشمول این قانون در مهلت‌های تعیین شده مشاغل کارگاه‌های خود را ارزیابی نکرده باشند، برعهده‌ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

به گفته وی، چندین سال است پیگیر اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل خود هستیم اما مهم‌ترین بخش مشکلمان زیر بار نرفتن کارفرمایان شرکت‌های پیمانکاری تحت قرارداد با مجموعه شهرداری خاش است و این موضوع مسکوت مانده است.

این کارگران در پایان درباره معوقات مزدی خود گفتند: دست‌کم سه ماه مزد معوقه طلبکاریم و آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به تیر ماه بوده است.

انتهای پیام/
کارگران شهرداری خاش اجرا ی طرح طبقه‌بندی مشاغل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر