کد خبر: 1136872 A

مدیرعامل مرکز نوآوری صبا گفت: مرحله نهایی دومین رویداد استارت آپی صبانو (۲) با رویکرد سلامت دیجیتال و سالمندان جمعه ۹مهرماه ۱۴۰۰ همزمان با اول اکتبر، روز جهانی سالمند در مرکز نوآوری صبا برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از صندوق بازنشستگی کشوری، عادل دهدشتی با اعلام این خبر، اظهار داشت: بنابر ارزیابی‌های اولیه از ۳۰طرح و ایده دریافتی تعداد ۱۴ تیم به منظور داوری به مرحله دوم رویداد صبانو۲ دعوت شدند که به صورت حضوری توسط چهار داور متخصص در حوزه کسب و کار، سلامت و…مورد ارزیابی قرار گرفتند. 

وی ادامه داد: ۹ تیم برگزیده و راه یافته به مرحله نهایی با حضور در جلسات توانمندسازی و کارگاه آموزشی برای ارائه استاندارد و منطبق با ماموریت‌های مرکز نوآوری صبا، در مرحله نهایی رویداد صبانو با حضور داوران تخصصی و بازنشستگان مورد ارزیابی نهایی قرار خواهند گرفت. 

مدیرعامل مرکز نوآوری صبا گفت: در مرحله اول صبانو نیازهای بازنشستگان را به صورت باز مورد توجه قرار دادیم، اما در دومین رویداد صبانو با بررسی‌های تیم تحقیق و توسعه، محورهای تخصصی مورد توجه قرار گرفت و با توجه به اهمیت «سلامت دیجیتال“در شرایط فعلی به ویژه پاندومی کرونا و شعار جهانی “بهره مندی عادلانه همه سنین از فناوری دیجیتال» این موضوع مورد تاکید قرار گرفت. 

وی ادامه داد: در این دوره بیشترین تیم‌های شرکت کننده به ترتیب از استان‌های تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، کرمانشاه و بجنورد بوده‌اند. همچنین ۷۸ درصد شرکت کنندگان مرد و ۲۲ درصد خانم با میانگین تحصیلاتی کارشناسی هستند. 

مدیرعامل مرکز نوآوری صبا با اشاره به محور این دوره از رویداد صبانو اظهار داشت: با توجه به محور این دوره از رویداد که بر روی «سلامت دیجیتال» تمرکز داشت، حوزه فعالیت تیم‌های شرکت کننده، حوزه‌های مراقبت شخصی‌سازی شده، پیشگیری از بیماری‌ها، تشخیص زودهنگام بیماری‌ها و نظارت بر تغذیه و فعالیت بدنی را شامل می‌شد. 

دهدشتی افزود: تیم‌های بادی آنلایزر، پابان، داناطب، شکربان، دکتر لینک، Heal wear، آسانیسم و هوش سبز (سامانه کنترل اکسیژن هوشمند و سامانه کمک پرستار هوشمند) در مرحله نهایی رویداد صبانو حضور داشته و تیم‌های برتر مورد تقدیر و حمایت قرار خواهند گرفت. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه رویداد صبانو به صورت حضوری داوری خواهد شد، پروتکل‌های بهداشتی به صورت ویژه مورد توجه تیم برگزار کننده بوده و براساس غربالگری انجام شده همه داوران، تیم اجرایی و شرکت کنندگان حداقل یک دوز از واکسن کویید۱۹ را تزریق و بخش قابل توجهی نیز تا پیش از رویداد دوز دوم را تزریق خواهند کرد. 

گفتنی است: این رویداد با حمایت و مشارکت صندوق بازنشستگی کشوری، گروه سرمایه‌گذاری آتیه صبا، معاونت علمی ریاست جمهوری و مرکز شتابدهی نوآوری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
صندوق بازنشستگی کشوری رویداد صبانو (۲)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر