کد خبر: 1133002 A

معاون بیمه‌ای تامین اجتماعی استان گیلان:

معاون بیمه‌ای تامین اجتماعی استان گیلان گفت: کارفرمایان مکلف به متعهد نمودن پیمانکاران برای پرداخت حق بیمه کارگران خود به تامین اجتماعی هستند.

به گزارش ایلنا، منوچهر امیری شیراز گفت: در مواردی که انجام کار به طور مقاطعه (پیمانکاری )به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار می‌شود کارفرما باید در قراردادی که منعقد می‌نماید مقاطعه کار (پیمانکار )را متعهد نماید که کارگران خود، همچنین کارگران مقاطعه‌کاران (کارگران پیمانکاری) فرعی را نزد تامین اجتماعی بیمه کند و حق بیمه مربوطه را بر اساس ماده ۲۸ قانون تامین اجتماعی بپردازد.

او با اشاره به مفاد ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی اظهار داشت: براساس مفاد ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی، پرداخت ۵ درصد بهای کل کار پیمانکاران از طرف کارفرما را موکول به ارائه مفاصاحساب از طرف سازمان دانسته و افزود: در مورد مقاطعه کارانی که صورت مزد و حق بیمه کارکنان خود را در موعد مقرر به سازمان تسلیم و پرداخت می‌کنند معادل حق بیمه پرداختی بنا به درخواست سازمان از مبلغ مذکور آزاد خواهد شد.

وی در این رابطه اضافه کرد: اگر کارفرما آخرین قسط مقاطعه کار را بدون مطالبه مفاصاحساب سازمان بپردازد مسئول پرداخت حق بیمه مقرر و خسارات مربوطه خواهد بود و حق دارد وجوهی را که از این بابت به سازمان پرداخته است از مقاطعه کار مطالبه و وصول نماید.

انتهای پیام/
تامین اجتماعی پیمانکاران کارفرمایان پرداخت حق بیمه مقاطعه کاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر