کد خبر: 1110803 A

منابع کارگری در راه‌آهن از پرداخت بخشی از معوقات مزدی کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس خبر دادند.

یک منبع کارگری در تماس با خبرنگار ایلنا، گفت: به دنبال اعتراض و درخواست مکرر کارگران خطوط ابنیه فنی تراورس سرانجام این شرکت ریلی با تامین منابع مالی؛ یک ماه از معوقات مزدی کارگران را در روز چهارشنبه پرداخت کرد.

به گفته وی، واریز دقیق مابقی مطالبات کارگران مشخص نیست در حال حاضر آن‌ها غیر از یک ماه معوقات مزدی پرداخت شده که مربوط به دستمزد نیمه دوم اردیبهشت ونیمه نخست خرداد ماه سال جاری است، هنوز حقوق نیمه دوم خرداد و حقوق کامل تیر به همراه چندین ماه حق بیمه تامین اجتماعی طلبکارند.

این کارگر با بیان اینکه با بی‌توجهی مسئولان خطوط ریلی در پرداخت مطالبات خود مواجهیم، در ادامه گفت: این موضوع باعث شد تا کارگران برخی مناطق در طول روزهای گذشته برای مشخص شدن وضعیت مطالبات خود چندین بار دست به اعتراض صنفی بزنند.

وی با بیان اینکه تقریبا هر هفته پیگیر مطالبات خود از مسئولان خطوط ابنیه فنی راه آهن هستیم، در ادامه گفت: چندین سال است وضعیت بلاتکلیفی داریم و علارغم آنکه به بخش دولتی واگذار شده‌ایم، همچنان مشکلات متعددی داریم و مطالبات مزدی و بیمه‌ای‌مان با تاخیر پرداخت می‌شود.

طبق اظهارات یکی دیگر از کارگران؛ کارگران برخی مناطق هم مانند پروژه احداث ریل سیریز به زرند کرمان مدعی‌اند که حقوق کامل یک ماه دریافت نکرده‌اند و فقط نیمی از حقوق آنها که مربوط به  ۱۵روز دوم اردیبهشت ماه است به حسابشان واریز شده است.

این کارگر همچنین از شرایط بد واگذاری شرکت تراورس از بخش خصوصی به دولتی انتقاد کرد و در پایان گفت: بعداز گذشت ۹ماه از برگشت شرکت تراورس به راه‌آهن هنوز هیچ تغییری در وضعیت کارگران ایجاد نشده و همچنان همانند قبل مطالبات مزدی و بیمه‌ای کارگران با تاخیر چند ماهه پرداخت می‌شود. به طوری که کارگران برخی از نواحی همانند هرمزگان اعلام می‌کنند همچنان با تعویق ۹ماهه پرداخت حق بیمه به تامین اجتماعی مواجه‌اند و کسی پاسخگوی مشکلات آنها نیست.

انتهای پیام/
کارگران راه اهن کارگران ابنیه فنی «تراورس»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر