کد خبر: 1105375 A

معاون توسعه اشتغال وزیر کار خبر داد:

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین نشست شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب و کار گفت: این نشست با هدف نحوه تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی برای تکمیل و توسعه سامانه ملی اشتغال و کسب و کار برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «عیسی منصوری» گفت: در این نشست، اهداف و ماموریت‌های مرتبط با سامانه ملی اشتغال و کسب و کار برای اعضای شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب و کار تشریح شد. 

وی با بیان اینکه نظام جامع اطلاعات بازار کار از زمان برنامه سوم توسعه کشور مطرح بوده است خاطر نشان کرد: در دو دهه اخیر، به رغم اهمیت آن در سیاستگذاری و برنامه ریزی کلان حوزه اشتغال و بازار کار اقدام بایسته‌ای در خصوص پیاده‌سازی آن به عمل نیامده وبنا به دلائل مختلف، فرآیند اجرایی پروژه در سال‌های اخیر با تاخیر مواجه شد. 

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سامانه ملی به فراخور نیاز هر مجموعه و دستگاه اجرایی، قابلیت ارائه خدمات تخصصی داشته و با همکاری و هم افزایی سایر دستگاه به نتایج مورد انتظار دست خواهیم یافت. 

وی افزود: فرآیند اجرای پروژه، فرآیندی هشت تا ده‌ساله است و بهره گیری از بسترهای فضای مجازی و استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی، موجبات تسریع و تکمیل گزارشات مرتبط با سامانه ملی اشتغال و کسب و کار را در زمان کوتاه فراهم کرده است. 

منصوری تاکید کرد: خوشحالیم که اولین نشست شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب و کار در دولت فعلی برگزار شد تا با رسمیت یافتن موضوع، روند کار نظام‌مند شده تا با تغییر و تحولات آتی مدیریتی، فرآیند اجرای کار با وقفه مواجه نشده و کار دچار نوسان نشود. 

وی تشریح کرد: برقراری ارتباط سیستمی بین سامانه‌های مختلف موجود در سطح دستگاه‌های اجرایی ذیربط و تبادل داده و اطلاعات جهت تکمیل و توسعه سامانه ملی اشتغال و کسب و کار به عنوان یکی از محورهای اساسی راه اندازی و استقرار نظام جامع اطلاعات بازار کار در کشور مورد تاکید اعضا شورای راهبری قرار گرفت. 

وی گفت: دراین نشست مقرر شد با تشکیل مستمر جلسات شورای راهبری سامانه و نیز کمیته‌های فنی زیر بخش سامانه ملی اشتغال و کسب و کار، امکان تکمیل و به روزرسانی برخط داده‌ها و اطلاعات مرتبط و همچنین ارائه گزارشات مستند و دقیق در حوزه‌های مهارت، آموزش و بازار کار کشور به منظور برنامه ریزی و سیاستگذاری‌های کلان در حوزه‌های مرتبط به وجود آید. 

اولین نشست شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب و کار با حضور اعضای شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب و کار ودستگاه‌های مختلف اجرایی ذیربط در وزارتخانه برگزار شد.

انتهای پیام/
عیسی منصوری نظام جامع اطلاعات بازار کار سامانه ملی اشتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر