کد خبر: 1062842 A

جمعی از کارگران شهرداری سریش‌آباد در شهرستان قروه استان کردستان از تاخیر در پرداخت چند ماه مطالبات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران مجموعه شهرداری سریش‌آباد واقع در استان کردستان گفتند: حدود ۶۰ نفر در مجموعه شهرداری سریش‌آباد مشغول کار هستند که دست‌کم پنج ماه دستمزد پرداخت نشده، دارند و بیمه آنها نیز برای چند ماه پرداخت نشده است.

این کارگران از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کردند و گفتند: علارغم پیگیری‌های مکرر کارگران برای دریافت حقوق، مسئولان شهری پاسخ قانع‌کننده‌ای به درخواست‌های کارگران نمی‌دهند.

آنها گفتند: در طول سال جاری و گذشته چند بار در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق دست به اعتراض صنفی‌ زده و از کار کردن خودداری کرده‌ایم. در آخرین تجمع که روز دوشنبه هفته جاری (۲۳فروردین ماه) برگزار شد، مسئولان شهری وعده پیگیری مطالباتمان را دادند.

این کارگران که در بخش‌های مختلف مجموعه شهرداری کار می‌کنند، در ادامه گفتند: کار می‌کنیم اما از دستمزد خبری نیست! در شرایط اقتصادی فعلی، حتی اگر کارگر دستمزد هم بگیرد، نمی‌تواند نیازهای ضروری خانوار را تامین کند چه برسد به ما که پرداخت دستمزدهایمان ماه‌ها به تعویق افتاده است.

به گفته این کارگران، علیرغم اینکه مسئولان شهری از وضعیت مطالبات آنها باخبرند اما تا این لحظه در خصوص پرداخت مطالبات مزدی کارگران مجموعه شهرداری سریش‌آباد اقدامی صورت نداده‌اند.

انتهای پیام/
تجمع کارگران کردستان کارگران شهرداری سریش آباد قروه معوقات 5 ماهه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر