کد خبر: 1062768 A

کارگران پیمانکاری نفت از عدم رعایت پروتکل‌های کرونا انتقاد دارند و می‌گویند: در برخی شرکت‌ها اصول اولیه رعایت نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، موج چهارم کرونا سنگین‌تر از موج‌های قبلی از راه رسیده است. بسیاری از کارمندان در استان‌های نفت‌خیز کشور مشمول شیفتی کاری یا دورکاری شده و از آسیب‌های کرونا محفوظ مانده‌اند اما قضیه برای کارگران به همین سادگی نیست.

کارگران پیمانکاری نفت در این رابطه می‌گویند: بخشنامه‌های کرونایی در شرکت‌ها اجرا نمی‌شود؛ کارگران نزدیک هم و در فاصله بسیار کم کار می‌کنند و برخی شرکت‌ها اصلاً کار شیفتی را برای کارگران پیمانکاری به رسمیت نمی‌شناسند.

یک کارگر پیمانکاری نفت در منطقه پارس جنوبی می‌گوید: هنوز سیستم غذا و استراحت برای پیمانکاری‌ها مانند قبل است. غذا دست به دست می‌گردد و به دست ما می‌رسد. در کانکس‌های استراحت نیز چندین نفر کنار هم می‌نشینیم و امکان ابتلا به بیماری بسیار زیاد است. در این شرایط، نگران خانواده‌هایمان هستیم که ماهی یکبار به دیدن‌شان می‌رویم. نگرانیم که آن‌ها هم آلوده شوند.

کارگران خواستار نظارت نهاد بالادستی یعنی مجموعه وزارت نفت بر عملکرد پیمانکاران هستند و می‌گویند: وزارت نفت و بازرسان آن باید به عملکرد پیمانکاران تا پایین‌ترین سطح نظارت کنند و به آن‌ها فشار بیاورند تا بخشنامه‌های کرونایی اجرایی شود.

این کارگران از تبعیض میان رسمی‌ها و پیمانکاران و میان کارگران و کارمندان انتقاد دارند و می‌گویند: کارمندان اگر خانه بنشینند و سر کار نیایند بازهم حقوق دارند اما یک کارگر پیمانکاری که امنیت ندارد باید هرچه کارفرما گفت اجرا کند و چاره دیگری ندارد.

انتهای پیام/
کارگران پیمانکاری نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر