کد خبر: 107152 A

وزیر نیرو عنوان کرد؛

تولید آب شیرین به مقدار قابل توجه برای کشاورزی، استفاده از تولید برق در زمان‌های پیک مصرف برق، از دیگر مزایای استفاده از نیروگاه اتمی بوشهر است.

وزیر نیرو با اعلام صرفه جویی ۲ میلیارد دلاری انرژی فسیلی با آغاز به کار نیروگاه اتمی بوشهر، گفت: عرضه برق ارزان از مهم‌ترین ویژگیهای نیروگاه اتمی بوشهر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید چیت چیان عصر امروز در مراسم آغاز به کار واحد نخست نیروگاه انرژی اتمی بوشهر که در محل این نیروگاه در حال برگزاری است، با اشاره به ظرفیت یک هزار مگاواتی نیروگاه انرژی اتمی بوشهر، به مزایای فعالیت آن اشاره و اظهار داشت: تولید آب شیرین به مقدار قابل توجه برای کشاورزی، استفاده از تولید برق در زمان‌های پیک مصرف برق، از دیگر مزایای بهره‌برداری از نیروگاه اتمی بوشهر است.

وی به بازگشت سرمایه در سرمایه گذاری تولید برق از طریق استفاده از نیروگاه بوشهر اشاره کرد و بیان داشت: اگر برای تولید هر کیلو وات برق، ۵ هزار دلار هزینه شده و در مجموع ۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده باشد، نیروگاه اتمی بوشهر در طی ۲ سال و نیم می‌تواند این میزان سرمایه گذاری را بازگرداند.

وزیر نیرو تولید برق در این نیروگاه را در سال، ۷ تا۸ مگاوات اعلام کرد.

چیت چیان، در ادامه به فعالیت ۳۸۰ هزار مگاواتی نیروگاه اتمی در دنیا اشاره کرد و گفت: این ظرفیت بیش از کل برق کشور است و ۱۲ و نیم درصد تولید برق دنیا از انرژی تولید هسته‌ای است.

انرژی برق دلار سرمایه سرمایه گذاری صرفه جویی کشاورزی نیروگاه اتمی بوشهر هسته ای نیروگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر