کد خبر: 1164126 A

جرارد پیکه درباره احتمال بازنشستگی و جدایی مسی از بارسلونا صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، جرارد پیکه اعتراف کرده که داشتن ژاوی هرناندز، دوست و هم تیمی سابقش به عنوان سرمربی بارسلونا، انگیزه ای برای عملکرد خوب اوست. این بازیکن 34 ساله هر سه بازی اول ژاوی را به عنوان سرمربی در ترکیب اصلی آغاز کرده و آبی اناری‌ها دو برد و یک تساوی به ثبت رسانده‌اند.

پیکه در برنامه تلویزیونی اسپانیایی "ال هورمیگوئرو" گفت: "این به من فشار می‌آورد که ژاوی را به عنوان سرمربی داشته باشم، شما نمی‌خواهید او را ناامید کنید. از نظر اخلاقی باید بهترین عملکردم را به او بدهم و اگر عملکردم بهترین نباشد، احساس می‌کنم در حال شکست دادن او هستم."

پیکه درباره جدایی مسی توضیح داد: "خیلی سخت بود، ما از 14 سالگی با هم بازی کردیم. از نظر ورزشی و شخصی خیلی سخت بود. در شروع فصل هیچ چیز برای ما خوب پیش نرفت. من برای او خوشحالم و هفتمین توپ طلای او ثابت می کند که او بهترین بازیکن تمام دوران است. او به یک کشور جدید و یک فرهنگ جدید رفته است. این سخت است، زمانی که به منچستر رفتم در 17 سالگی برای من اتفاق افتاد. لئو با خانواده اش رفته و من خودم تنهایی رفتم، اما سخت است."

در چند هفته گذشته گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه پیکه ممکن است در پایان فصل بازنشسته شود، اما او می‌داند که انتقال به زندگی پس از فوتبالش، با وجود سرمایه گذاری‌های تجاری‌اش، آسان نخواهد بود.

او خاطرنشان کرد: "بسیاری از هم تیمی‌ها می گویند که وقتی بازنشسته می شوی کار سختی است. شما از کودکی این روال را داشته اید. زمان زیادی طول می کشد تا با زندگی جدید سازگار شوید. ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد و مردم کمتر و کمتر شما را در خیابان می شناسند و نسل ها می گذرند. این سخت است. فوتبالیست ها برای این تغییر آماده نیستند. AFE [انجمن فوتبالیست های اسپانیا] باید مردم را برای آماده شدن برای این تغییر آماده کند. من مدت زیادی است که خودم را برای این زندگی آماده کرده ام. سرمایه گذاری در تجارت، پروژه ها و غیره و داشتن کاری برای انجام دادن بعد از بازنشستگی. مهم این است که بعد از ترک فوتبال کاری برای انجام دادن داشته باشیم. اما واضح است که دلم برای فوتبال تنگ خواهد شد."

انتهای پیام/
بارسلونا لیونل مسی جرارد پیکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر