کد خبر: 1161488 A

ابهامی که صدری باید پاسخ دهد؛

مدیران پرسپولیس در حالی مدعی هستند کارگزار ۶۰۰ میلیاردی دارند که این کارگزار در مزایده ۲۰۰ میلیاردی شرکت نکرد.

به گزارش ایلنا، در روزهای قبل بود که یکی از خبرگزاری‌های کشور در خبری مدعی شد که رقم توافق شده باشگاه پرسپولیس با کارگزار جدید خود بین ۶۰۰ تا ۶۵۰ میلیارد تومان است! رقمی عجیب، سنگین و البته تاریخی.

پیگیری‌های ما از مدیران باشگاه پرسپولیس نشان می‌دهد که این رقم شامل اسپانسرینگ، تبلیغات محیطی، حق پخش تلویزیونی، تولید محتوا و استفاده از فضاهای درآمدزایی باشگاه پرسپولیس خواهد بود و این مبلغ غیر از بحث درآمدزایی از اوانو است.

اگر واقعا باشگاه پرسپولیس بتواند با چنین مبلغی با کارگزار جدید خود قرارداد امضا کند باید به مدیران این باشگاه تبریک گفت اما با بررسی‌های بیشتر به موارد و ابهاماتی برخورد می‌کنیم که جای سوال را باقی می‌گذارد.

ادعای مدیران پرسپولیس برای بستن قرارداد با کارگزار ۶۰۰  میلیاردتومانی ادعای جالبی است اما در این میان یک سوال بسیار مهم مطرح می‌شود. اگر چنین کارگزار و اسپانسری وجود داشت چرا در مزایده کارگزاری باشگاه پرسپولیس شرکت نکرد و مثلا با ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیارد تومان بدون دردسر برنده مزایده نشد؟ اگر این کارگزار واقعا قرار است چنین رقم عجیبی را هزینه کند در حالی که می‌توانست با یک سوم این مبلغ در مزایده برنده شود چرا چنین کاری نکرد؟ چرا چنین تعهد عجیبی را برای خود به وجود آورد؟ اصلا فرض بگیریم این کارگزار چنین رقمی را همین فردا به حساب باشگاه پرسپولیس واریز کرد تا به تعهداتش عمل کند اما واقعا چه عقل سلیمی حاضر می‌شود این رقم را هزینه کند در حالی که با مبلغ بسیار کمتری می‌توانست در مزایده حاضر شده و برنده شود؟

اینکه یک شرکت بخواهد در باشگاه پرسپولیس چنین هزینه‌ای انجام بدهد بسیار خوب است و حداقل پرسپولیس دیگر مشکل مالی نخواهد داشت اما واقعا چرا در مزایده شرکت نکرد؟ چه اتفاق و توافقاتی صورت گرفت که ناگهان این شرکت با چنین مبلغ وحشتناکی کارگزار باشگاه پرسپولیس شد؟ همه این ابهامات را کنار این موضوع بگذارید که در فوتبال ایران که نه حق پخش وجود دارد، نه کپی رایت رعایت می‌شود و نه راه‌های درآمدزایی فوتبال روز دنیا وجود دارد؛ پس در چنین شرایطی این کارگزار که البته هنوز نه نامی از آن به میان آمده و نه قراردادی امضا کرده چطور می‌خواهد به این رقم عجیب برای درآمدزایی برسد؟

 

منبع: میدان نیوز

انتهای پیام/
باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فوتبال ایران مزایده مشکل مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر