کد خبر: 1136804 A

زهرا قنبری در گفتگو با ایلنا:

ستاره تیم ملی فوتبال بانوان معتقد است با صعود تاریخی این تیم به جام ملت ها همه از این تیم توقعات بیشتری دارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی فوتبال بانوان ایران بعد از شکست بنگلادش و اردن در ضربات پنالتی موفق شد برای نخستین بار تاریخ به مسابقات جام ملت های آسیا صعود کند و جواز حضور در یان مسابقات را کسب کند.

زهرا قنبری ستاره تیم ملی در این مسابقات در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص صعود تاریخی تیم ملی فوتبال بانوان به جام ملت های آسیا گفت:‌ از این صعود تاریخی بسیار خوشحال هستیم و حس و حال تمامی بازیکنان و کادرفنی غرور انگیز است و از این بابت شاکر خداوند هستیم. تیم ملی از 4 ماه پیش برای حضور در این مسابقات تمرینات خود را شروع کرد. اگرچه من مصدوم بودم و در 2 اردو پایانی به تیم ملی اضافه شدم اما در این مدت بچه ها تمام تلاش خود را کردند که به این مهم دست پیدا کنیم و من و سایر دوستانی که به تیم ملی اضافه شدیم نیز با تمام وجود تلاش کردیم تا بتوانیم به تیم ملی کمک کنیم. هدف ما از همان ابتدا صعود به جام ملت‌ها بود که خدا را شکر این اتفاق بزرگ رخ داد و عملکرد خوبی از خود نشان دادیم و توانستیم دل مردم را شاد کنیم. 

photo_۲۰۲۱-۰۹-۲۵_۲۱-۴۷-۳۱

قنبری در مورد عملکرد فدارسیون فوتبال و نگاه ویژه مدیران به فوتبال بانوان اظهار داشت: نگاه به فوتبال بانوان باید تغییر می‌کرد و متحول می‌شد و باید این اتفاق رخ‌ می‌داد که همین موضوع باعث صعود تاریخی ما نیز شد. آقای عزیزی خادم در این اتفاق سهم بسزایی دارند و به ما و تیم ملی خیلی کمک کردند و از همه جهات از ما حمایت کردند. خانم موسوی نیز با حضور خود در تمرینات باعث قوت قلب تیم می‌شدند و به ما روحیه می‌دادند و از این بابت از ایشان ممنون هستیم چرا که همین موضوع باعث می‌شود ما انگیزه بگیریم. انشاءالله این شرایط ادامه دار باشد تا روز به روز بتوانیم نتایج بهتری بگیریم و دل مردم را شاد کنیم. 

بازیکن تیم ملی در خصوص لباس متحد الشکل این تیم پیش از حضور در مسابقات و حواشی به وجود آمده در این خصوص بیان کرد: وقتی ما با آن لباس یک دست وارد ازبکستان شدیم واکنش های مختلفی نسبت به این اتفاق رخ داد. برخی موافق بودند و واکنش خوبی نسبت به این موضوع داشتند عده ای نیز مخالفت کردند و شروع به جبهه گیری کردند ولی به نظر من این اتفاق باید خیلی زودتر رخ می‌داد و همین که ما با لباس متحدالشکل و شکیل وارد مسابقات شدیم باعث ایجاد انگیزه در ما شد و فدراسیون نشان داد که فوتبال بانوان نیز برای آنها اهمیت ویژه ای دارد در نتیجه همین موضوع باعث شد تا ما مصمم تر و همدل تر شویم تا نتیجه بهتری بگیریم. 

تیم+فوتبال+بانوان

وی در خصوص آینده فوتبال بانوان و حضور در مسابقات جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: نگاه‌های خوب و ویژه ای به فوتبال بانوان در حال شکل گیری است. اما بعد از صعود تاریخی ما باید حمایت ها بیش از قبل باشد.چرا که انتظارات و توقعات از ما بالا رفته است و حالا همه نگاه متفاوتی نسبت به تیم ملی بانوان دارند.  اما ما کار سختی را در پیش رو داریم ولی با این صعود انگیزه بالایی در بین بازیکنان ایجاد شده است و با به امید خدا  همه در تلاش هستیم تا در دور نهایی جام ملت ها نیز  عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذاریم و در نتیجه نتایج خوبی کسب کنیم و اتفاقات شیرینی را برای مردم ایران رقم بزنیم.

قنبری که یکی از هواداران تیم پرسپولیس است در انتها در خصوص تقابل این تیم در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: امیدوار هستم تمامی نمایندگان ایران در  عرصه بین المللی برابر حریفان خود پیروز باشند. همچنین برای پرسپولیس تنها نماینده فوتبال ما که در سال های اخیر آبروی فوتبال ایران در آسیا بوده است آرزوی موفقیت دارم. امیدوار هستم این تیم در بازی برابر الهلال اگرچه کار سختی را در پیش دارد با پیروزی زمین مسابقه را ترک نماید و بعد از 2 نایب قهرمانی در آسیا امسال بتواند به عنوان قهرمانی آسیا دست پیدا کند.

انتهای پیام/
فوتبال بانوان تیم ملی فوتبال بانوان ورزش بانوان زهرا قنبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر