کد خبر: 1136432 A

پیشکسوت پرسپولیس در مورد دوران بازی خود خاطره جالبی نقل کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، پنجم مهر ماه سال 1370 روزی است که محمد پنجعلی که تا کاپیتانی تیم منتخب آسیا رسیده بود، از بازی در تیم ملی ایران خداحافظی کرد.

در این زمان، او در آستانه 36 سالگی قرار داشت ولی عملکردش در پرسپولیس نشان می‌داد که هنوز توان بازی در تیم ملی را دارد اما ترجیح داد در آن مقطع، فوتبال ملی را کنار بگذارد.

این اتفاق در بازی رفت برابر الجزایر روی داد؛ مسابقه‌ای که تحت عنوان سوپر کاپ آسیا و آفریقا بین قهرمانان دو قاره انجام شد. این دیدار تا نزدیک یک دهه، جزو یکی از بهترین بازی‌های انجام شده توسط تیم ملی ایران نقل محافل ورزشی و رسانه‌ای بود و در شرایطی در ورزشگاه آزادی برگزار شد که جای سوزن انداختن در استادیوم نبود و حتی هواداران روی دیوارهای طبقه دوم و دکل‌ پرژکتورهای ورزشگاه برای دیدن بازی مستقر شده بودند.

در آن بازی که با نتیجه دو بر یک به سود ایران به پایان رسید، هنرنمایی بازیکنان تیم ملی ایران در برابر تیم قدرتمند و آماده الجزایر، همه را به وجد آورده بود. الجزایر بازی برگشت را با یک گل به سود خود پایان داد و با توجه به گل زده در تهران، برنده دو مسابقه معرفی شد.

محمد پنجعلی در حالی در پایان این بازی از بازی‌های ملی خداحافظی کرد که علی پروین سرمربی تیم از او خواسته بود تا بازی‌های آسیایی هیروشیما در تیم ملی بماند. شاید اگر این اتفاق روی داده بود، سرنوشت دیگری برای تیم ملی و علی پروین رقم می‌خورد.

محمد پنجعلی در این ارتباط به رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: خداحافظی از تیم ملی تصمیم خودم بود. علی آقا (پروین) گفته بود این دوره را هم بمان. من به ایشان گفتم، اگر شما اجازه ندهید، خداحافظی نمی‌کنم ولی خواهش می‌کنم این اجازه و رخصت را بدهید.

وی ادامه داد: به پروین گفتم: علی آقا، سنی از ما گذشته است. جوان‌ها آمده‌اند، یک وقت می‌آیند از کنار ما توپ را می‌اندازند و می‌روند، برای کارنامه‌مان خوب نیست. این شد که علی پروین قبول کرد تا من هم در آن بازی خداحافظی کردم ولی همچنان و بعد از خداحافظی از تیم ملی نیز در پرسپولیس بازی می‌کردم.

انتهای پیام/
محمد پنجعلی پرسپوليس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر