کد خبر: 1136430 A

پیشسکوت پرسپولیس از انتظار برای قهرمانی در آسیا صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، محمود خوردبین در گفتگو با رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، در مورد دیدار مقابل الهلال عربستان گفت: عربستانی‌ها با هزینه‌های زیاد برای جذب بازیکن، گرفتن میزبانی و حضور تماشاگران، رویای حضور در فینال را دارند. پرسپولیس باید این رویا را به باد بدهد. پرسپولیس در این چند سال، یک روحیه و شخصیت خاصی پیدا کرده که دیگر از این تیم، هیچ کاری را «نشدنی» نمی‌بینیم. من هم منتظرم تا قهرمانی دوباره پرسپولیس در آسیا را ببینم.

پیشکسوت فوتبال ایران و پرسپولیس که در حاشیه تولد 73 سالگی خود، پاسخگوی سوالات ما بود، اضافه کرد: این روزها درد کمر، امان من را بریده است. یادگار روزهای سرپرستی و آن جراحی سنگین است و همین درد باعث شده بیشتر در خانه باشم.  از معدود دل‌خوشی‌های من، همین پرسپولیس است. امیدوارم یک بار دیگر قهرمانی پرسپولیس در آسیا را ببینم. خدا را شکر بازی با استقلال تاجیکستان را بردیم. پیروزی خیلی مهمی بود. حالا باید برای بهترین بازی برابر الهلال آماده شویم. به نظر من با همان بازی منطقی که جلوی تاجیکستان داشتند، الهلال را می‌برند.

وی ادامه داد: الهلال قوی است. اسم و رسم دارد. با قهرمانی‌هایی که داشته یک شخصیت خاص فوتبالی پیدا کرده است. هزینه زیادی برای جذب بازیکن خارجی انجام داد و دستش باز است. میزبانی را در اختیار دارد. تماشاگران خاص خود را دارد. تماشاگر ایرانی چندان شانسی برای حضور پرتعداد در این بازی ندارد. آب و هوا به نفع آنهاست. شرایط زمین به نفع آنهاست. عربستانی‌ها از همین حالا برای خودشان رویا بافته‌اند که با توجه به این فاکتورها، به فینال آسیا می‌روند و حتی قهرمان می‌شوند ولی پرسپولیس باید رویای آنها را به باد بدهد. باید هر چه بافته‌اند را رشته کند و هر چه رشته کرده‌اند را پنبه. درباره یک کار خیلی سخت صحبت می‌کنیم. گفتنش هم آسان نیست ولی فکر می‌کنم همه باور داریم این تیم برای انجام کارهای دشوار ساخته شده است. پرسپولیس همیشه خاص بود ولی در این چند سال، خاص‌تر از همیشه شد. یک روح خاصی در این تیم از بازیکن تا کادر فنی وجود دارد.

محمود خوردبین خاطرنشان کرد: هر آنچه از انرژی و روحیه و حس خوب داریم باید به این تیم بدهیم. بچه ها قرار است یک کار خیلی سختی را انجام بدهند؛ بدون آن که بعضی نیازهای بدیهی مثل قرار گرفتن در شرایط مسابقه رسمی را در اختیار داشته باشند. آسیا عادت کرده توسط پرسپولیس و هوادارانش سورپرایز شود. متاسفانه دست هواداران مدتی است که از ورزشگاه کوتاه شده ولی انرژی‌ها و حمایت‌های‌شان از تک‌تک بازیکنان، مربیان و در کل، باشگاه خودشان اثر خودش را می‌گذارد. قهرمانی‌ آسیا سخت است ولی برای این تیم غیرممکن نیست.

سرپرست کهنه‌کار و پیشین سرخپوشان درباره عملکرد بازیکنان جدید تصریح کرد: پرسپولیس بازیکنان خوبی خریده است. یحیی انتخاب‌های خوب و آگاهانه‌ای انجام داده است. به نظرم به خوبی جای قبلی‌ها را پر می‌کنند. فضای پرسپولیس در این چند سال طوری بوده که هر بازیکنی آمد و تلاش کرد خودش را با این فضا هماهنگ کند، رشد کرد. امیدوارم حالا که بچه‌ها شانسی برای بازی رسمی ندارند، بازی‌های تدارکاتی بتواند برای هماهنگی بیشتر کمک کند.

پیشکسوت دوست داشتنی باشگاه پرسپولیس در نهایت گفت: با توجه به حساسیت‌هایی که وجود دارد، ترجیح می‌دادم که با سپاهان بازی نکنیم. از این جهت که بچه‌ها آسیب نبینند، وگرنه سپاهان تیم خوبی است و بهتر از هر تیم دیگری می‌تواند شرایط مسابقه را ایجاد کند. بازیکنان هر دو تیم باید حواس‌شان باشد که این فقط یک بازی تدارکاتی است و مراقب ساق‌های خودشان و بازیکنان تیم مقابل باشند. محکم و جدی بازی کنند ولی تنش‌های حین بازی نباید حواس آنها را از این مساله پرت کند. هواداران هم حواس‌شان باشد که به این بازی، به چشم یک دیدار تدارکاتی بنگرند. پرسپولیس برای آماده شدن جهت لیگ قهرمانان باید از این بازی استفاده کند اما برد و باخت هیچ اهمیتی ندارد.

انتهای پیام/
پرسپولیس محمود خوردبین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر