کد خبر: 1128497 A

مصطفی هاشمی سرمربی تیم ملی بسکتبال کشورمان در گفتگو با رادیو ورزش از برنامه های خود برای تیم ملی و ترکیب کادر فنی خبر داد.

به گزارش ایلنا، مصطفی هاشمی سرمربی تیم ملی بسکتبال در گفت و گو با برنامه جهان ورزش (بسکتبال) درباره برنامه های آتی تیم ملی بیان داشت: ما یک برنامه کوتاه مدت و یک برنامه بلند مدت خواهیم داشت که در برنامه کوتاه مدت ما لیگ را در پیش داریم که بخاطر فشرده بودن بازیها نمیتوان یک اردوی بلندمدت چه داخلی یا چه خارجی داشت.

وی ادامه داد: البته وقتی بازیکن ها در باشگاههای خودشان مشغول بازی هستند تا حدودی آمادگی نسبی پیدا خواهند کرد که این آمادگی در زمان بازیهای ملی نیز میتواند کمک کننده باشد و نهایتا ما باید هماهنگی تیمی را بین این بازیکنان ایجاد کنیم.

هاشمی در خصوص تغییر ترکیب تیم ملی افزود: اولویت من با جوانان نخبه و با استعداد بسکتبال میباشد و خب البته امکان اشتباه در این ترکیب نیز وجود دارد اما میتوانیم روی جاه طلبی و افق بلند نگاه جوانان در تیم ملی حساب کنیم.

هاشمی درادامه پیرامون میزان شناخت از رقبای تیم ملی (قزاقستان - سوریه - بحرین) اظهار کرد: پنجره اول بدلیل عدم شناخت خیلی سخت میباشد و بطور مثال شناخت ما درباره تیم بحرین به چندماه قبل و بازیهای گذشته این تیم برمیگردد اما پس از پنجره اول قطعا شناخت ما بیشتر خواهد شد و مطمئن باشید اگر مشکل خاصی پیش نیاید قطعا با امتیاز کامل از گروه خودمان صعود خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال درباره ترکیب اعضای کادرفنی تیم ملی نیز گفت: تقریبا در این خصوص به نتیجه کامل رسیده ایم و شاید یک نفر دیگر بعنوان مربی به تیم اضافه شود که البته باید رایزنی های آن صورت بگیرد.

او در  پایان با مهم خواندن نقش رسانه ها در موفقیت تیم ملی گفت: هدف اول ما صعود به جام جهانی است و امیدوارم که با کمک تمام علاقمندان به تیم ملی علی الخصوص رسانه ها ، بتوانیم جایگاه شایسته تیم ملی را کسب کنیم. هاشمی از نقش مربیان گذشته تیم و تجربیاتشان نیز گفت و نقش این افراد را در موفقیت تیم ملی دارای جایگاه بالایی دانست که باید همواره به تیم کمک کنند و از اموزه های حرفه ای خود به تیم منتقل کنند.

انتهای پیام/
بسکتبال مصطفی هاشمی تیم ملی بسکتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر