کد خبر: 1108456 A

سرمربیان دو تیم استقلال و نساجی در طول یک سال اخیر دو بار با هم تقابل داشتند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، یکی از دیدارهایی که امشب به طور همزمان با 7 دیدار دیگر در هفته بیست و نهم لیگ برتر برگزار می‌شود تقابل استقلال با نساجی مازندران است. این دیدار اگرچه می‌توانست اهمیت و حساسیت بالایی داشته باشد و هم برای استقلال در کورس قهرمانی یا سهمیه و هم برای نساجی در مسیر پیشگیری از سقوط مهم باشد ولی با توجه به نتایج چند هفته گذشته به کلی اهمیت خود را از دست داده چرا که جایگاه استقلال در رتبه سوم جدول قطعی است و از سوی دیگر نساجی هم توانست بقای خود را مسجل کند و از همین رو روی کاغذ نتیجه بازی امروز اهمیت چندانی برای دو تیم ندارد.

با این وجود یک تقابل جذاب را میان مجیدی و الهامی به عنوان سرمربیان دو تیم در پیش داریم که شاید انگیزه‌های شخصی باعث اهمیت بازی برای این دو نفر شود. مجیدی و الهامی پیش از این دو بار از دو جنبه مختلف با یکدیگر تقابل و رقابت داشتند.

اولین رقابت این دو به فینال جام حذفی سال گذشته بر می‌گردد. مجیدی با استقلال به فینال جام حذفی راه یافته بود و تراکتور هم با ساکت الهامی به این مرحله رسیده بود و دو تیم برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف هم رفتند و در یک تقابل حساس و مهم تراکتور توانست 3 بر 2 به پیروزی برسد و جام را بالای سر ببرد و دست مجیدی و استقلال از  رسیدن به این عنوان کوتاه ماند.

تراکتور در نیمه نخست بازی طوفانی ظاهر شد و 3 بر صفر از آبی‌های پایتخت پیش افتاد و در نیمه دوم این استقلال بود که تلاش کرد به بازی برگردد و 2 گل هم به ثمر رساند ولی در رسیدن به گل سوم ناکام ماند و در نهایت تراکتور جام را بالای سر برد.

این بازی در دقایقی تحت تاثیر اعتراض شدید و حمله ساکت الهامی به داور و مسئولان برگزاری بازی بود که با اخراج وی و پس از آن محرومیت طولانی مدتش همراه شد و همین موضوع باعث شد از نیمکت تراکتور جدا شود.

راند دوم رقابت الهامی و مجیدی بر سر نشستن روی نیمکت استقلال بود. زمانی که محمود فکری در نیم فصل لیگ بیستم از استقلال جدا شده بود، مجیدی و الهامی دو گزینه جانشینی او بودند. ساکت الهامی که قصد داشت مجتبی جباری را به عنوان دستیار اول کنار خود استفاده کند مذاکراتی با مسئولان باشگاه استقلال داشت و به توافق رسید ولی به ادعای مجیدی که اخیراً در صحبت‌هایش مطرح کرد این گزینه با مخالفت شخص وزیر ورزش همراه بود تا دیگر گزینه آبی‌ها که خود مجیدی بود روی نیمکت بنشیند و این بار مجیدی بود که توانست در رقابت با الهامی موفق عمل کند.

در نهایت راند سوم این مبارزه امروز در شرایطی رقم می‌خورد که همانطورکه توضیح داده شد با توجه به شرایط دو تیم در جدول اهمیت چندانی شاید برای هیچ یک از طرفین نداشته باشد ولی ممکن است انگیزه‌های شخصی بر جذابیت آن بیافزاید.

انتهای پیام/
فرهاد مجیدی لیگ برتر فوتبال ساکت الهامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر