کد خبر: 1107901 A

تنها پیست اسبدوانی استان گیلان در آستانه واگذاری و فروش غیرقانونی قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، تنها زمین استاندارد پیست اسبدوانی استان گیلان که در پیربازار واقع شده است، در آستانه واگذاری غیرقانونی قرار گرفته است. مهدی انتظام، رئیس هیات سوارکاری استان گیلان در این خصوص اعلام کرد: این پیست به دلیل عدم مدیریت صحیح مدیران وقت برای مدتی بلاتکلیف بود و به همت مردم و ورزشکاران به عنوان تنها مکان اجرای تمامی کورس اسبدوانی استان گیلان است.

او با اشاره به واگذاری غیرقانونی پیشت کاسپین عنوان کرد: این پیست به دلیل یک اشتباه غیرقانونی که سازمان بازرسی هم به آن ورود کرد، در یک مناقصه به بخش خصوصی سازی واگذار شده است که گویا تولید کننده ماکارونی هستند و به جای فعالیت‌های ورزشی، دنبال فعالیت‌های صنعتی و شهرک‌سازی هستند!

او با درخواست از مسئولان استانی خواهان مانع از این واگذاری شد و افزود: تقاضا داریم پیش از این دیر شود و دردی به دردهای ما اضافه شود، مانع از این واگذاری شوند و امیدوارم که این اتفاق نیفتد که تنها پیست استان گیلان مانند کرمانشاه و سایر شهرستان‌ها از دست برود.

ماجرای واگذاری غیرقانونی چیست؟

ماجرا از این قرار است؛ زمینی که پیست اسبدوانی پیربازار در آن واقع شده از زمین‌های منابع طبیعی و اموال ملی بوده که طی اجاره ۹۹ ساله به شرکت دامپروری و کشاورزی سپیدرود زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد. شرکت سپیدرود به درخواست مردم منطقه و علاقه مندان به ورزش سوارکاری و مسئولین وقت این زمین را برای برگزاری مسابقات ورزشی و سوارکاری به شرط عدم واگذاری به غیر به اداره ورزش و جوانان واگذار نمود و این اداره پیست را در اختیار هیئت سوارکاری قرار می‌دهد.

این پیست با کمک‌های مردمی و بومیان منطقه و هیئت سوارکاری و اسبدوانی بصورت حرفه‌ای سال‌ها فعالیت داشته تا اینکه در زمان ریاست هوشنگ افشاری بر هیات سوارکاری استان به صورت ناگهانی  ۷ اسب این پیست مسموم و پیست به حالت نیمه تعطیل در می‌آید اما زمین فوتبالی که وسط این پیست قرار داشت، همچنان مورد استفاده اهالی پیربازار قرار می‌گرفت.

پس از این اتفاق، طی یک بخشنامه کلیه فضاهای ورزشی هیئت سوارکاری تحویل شرکت توسعه و تجهیز وابسته به وزارت ورزش و جوانان قرار می‌گیرد و این شرکت در یک اقدام عجیب عدم نیاز این پیست را اعلام می‌کند و این پیست به سازمان خصوصی سازی جهت فروش واگذار می‌شود. سازمان خصوصی سازی نیز طی یک مزایده پیست اسبدوانی پیربازار را به قیمت باور نکردنی به یک شرکت تولید ماکارونی واگذار می‌کند و اینگونه تنها پیست اسبدوانی گیلان در آستانه نابودی قرار گرفته است.

انتهای پیام/
خصوصی سازی اسبدوانی پیست کاسپین پیست اسبدوانی گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر