کد خبر: 1103900 A

داور شهرآورد تهران بامداد امروز وارد تهران شد.

به گزارش ایلنا، علیرضا فغانی، داور ایرانی شاغل در لیگ فوتبال استرالیا بامداد امروز وارد تهران شد. داور ایرانی به عنوان قاضی نود و ششمین شهرآورد پایتخت انتخاب شده است و تیم خبر به زودی از سوی فدراسیون فوتبال تایید می‌شود.

شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال در هفته اخیر تایید کرد که فدراسیون فوتبال به فغانی پیشنهاد کرده با پایان فصل فوتبالی در لیگ استرالیا به ایران سفر کند تا طی چند هفته پایانی به داوران کمک کند و اکنون سفر فغانی به تهران در فاصله یک روز مانده به روز دربی تایید می‌کند که تو برای دهمین بار حضور در این مسابقه حساس را تجربه می‌کند.

این داور سرشناس، تا امروز 6 بار داور دربی بوده؛ اولین دربی‌ای که فغانی داور آن بود، دربی 75 است که پرسپولیس با هت‌تریک ایمون زاید موفق شد استقلال را با نتیجه 2-3 شکست دهد. قضاوت دربی 78 دوباره به فغانی رسید و دو تیم در 15 شهریور سال 92 به تساوی بدون گل رضایت دادند. یک تساوی بدون گل دیگر نتیجه سومین قضاوت فغانی در بازی پرسپولیس و استقلال بود بود و او که بعد از سه سال دوباره داور دربی شده بود، دو دربی متوالی( 84 و 85) را سوت زد.

بر خلاف دیداری که 26 شهریور 95 برگزار شد، بازی دو تیم در 24 بهمن آن سال، دیداری پرگل بود و استقلال که با گل دقیقه 5 سروش رفیعی از حریفش عقب افتاده بود، با نتیجه 2-3 حریفش را شکست داد. فغانی قاضی دربی 87 هم بود و در دیداری که 10 اسفند 96 برگزار شد، استقلال با گل وریا غفوری حریفش را شکست داد.

این بار هم فغانی دو دربی متوالی را قضاوت کردو در دربی 89 و در دیداری که مربوط به 5 مهر سال 97 است، دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند. آن مسابقه آخرین قضاوت فغانی در دربی بود.

انتهای پیام/
دربی علیرضا فغانی داور دربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر