کد خبر: 1102546 A

کمیته مسابقات AFC برنامه کامل فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کرد

به گزارش ایلنا، پس از برگزاری جلسه کمیته مسابقات AFC در تاریخ ۲۲ جون ۲۰۲۱، برنامه کامل مسابقات لیگ قهرمانان اسیا در فصل آینده (۲۰۲۲) اعلام شد که بر این اساس بازی ها در این فصل هم به صورت متمرکز برگزار خواهد شد و بازی های مرحله حذفی به صورت تک بازی انجام می شود.

بر این اساس، مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ از ۲۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد ۱۴۰۱ (۱۰ تا ۲۶ می ۲۰۲۲) در منقطه غرب آسیا به صورت رفت و برگشت و متمرکز برگزار خواهد شد و بازی های منطقه شرق اندکی زودتر و در تاریخ ۱۵ آپریل تا یک می ۲۰۲۲ انجام می شود.

همچنین بازی های پلی آف در سه دور  برگزار می شود که دو تیم ایرانی در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ (۲۰ آپریل ۲۰۲۲) در دور نهایی به میدان می روند و در صورت پیروزی به مرحله گروهی راه خواهند یافت.

تقویم این مسابقات به این شرح است:

دور نخست پلی آف: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

دور دوم پلی آف: ۱۶ فروردین ۱۴۰۱

دور سوم پلی آف: ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

مرحله گروهی: ۲۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد ۱۴۰۱

مرحله یک هشتم نهایی: ۷ تا ۹ شهریور ۱۴۰۱

مرحله یک چهارم نهایی: ۲۱ تا ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

مرحله نیمه نهایی: ۱۹ و ۲۰ مهر ۱۴۰۱

فینال: ۷ آبان ۱۴۰۱

دیدار نهایی این مسابقات در فصل ۲۰۲۲ در منطقه شرق برگزار خواهد شد چرا که دیدار نهایی فصل جاری به کشورهای غرب آسیا واگذار شده است.

طبق اعلام این کنفدراسیون، ایران همانند ادوار گذشته دارای ۲ سهمیه در مرحله گروهی و ۲ سهمیه در مرحله پلی آف است که تاکنون حضور سه تیم پرسپولیس، سپاهان و استقلال در این مسابقات قطعی شده اما هنوز مشخص نیست کدام یک با توجه به قهرمانی در لیگ، سهمیه مستقیم را کسب می کنند. طبق قوانین فوتبال ایران، قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی دو سهمیه مستقیم و تیم های دوم و سوم سهمیه پلی آف را به دست می آورند.

انتهای پیام/
لیگ قهرمانان آسیا کنفدراسیون فوتبال آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر