کد خبر: 1070975 A

نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا کاملا نامتعارف و غیر منطقی بوده و برای مناطق آزاد کشور رقم ۹ درصد غیر کارشناسی است.

این روزها اجرائی کردن مالیات ارزش افزوده بر صنف طلا فروشان در جزیره کیش با اهمیت کیش باعث ورشکستگی و عدم توجیه اقتصادی برای کار در این صنف در جزیره زیبای کیش شده است. صرفنظر از فروش محدود و بسیار جزئی طلا در جزیره کیش بواسطه جمعیت کم ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده روی طلا در کنار تنها  ۷ درصد سود یک کاسب خرده فروش!!  واقعیتی است تاسف بار در صنف طلا!!!

حالا تنها انگیزه این صنف برای فروش طلا و جذب مسافران نیز بر باد رفت!!!

باید گفت طلا در گردونه تجارت مصرفی نیست و گاهی با سود تنها ۲ درصد فروخته می شودهمچنین این فلز گرانبها مدام در حال چرخش و آب شدن و دوبار تبدیل به همان طلا با اشکال دیگر است و اخذ مالیات بدین شکل اصلا منطقی نیست!!

از طرف دیگر نیز قیمت طلا مدام با اخبار و چالش های سیاسی پیش رو در کشور در نرخ گذاریش هر روز  در حال فراز و فرود است!!!!

بنابراین نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا کاملا نامتعارف و غیر منطقی بوده و برای مناطق آزاد کشور رقم ۹ درصد غیر کارشناسی  است!!!

گذشتگان مثلی دارند مبنی بر اینکه کره به دنیا آمده از مادیان یا مادر خود بزرگتر است!!! 

آری این حکایت،  حکایت تلخ در  صنف طلا فروشان است!! متاسفانه در شرایط فعلی مالیات طلا از سود آن بیشتر  است!!!!!!! با این تفاسیر ما اصلی ترین قوانین مناطق آزاد تجاری را به سهولت نقض کرده ایم 

مناطق آزاد تجاری می بایست بدون عوارض سنگین  و مالیات اینچنینی  باشند به هر ترتیب حالا که این قانون وضع شده حداقل  باید ارزش افزوده را در مناطق آزاد تجاری بجای ۹ درصد ۴ درصد تعیین کرد و با سرزمین اصلی نرخ مالیات بر ارزش افزوده می بایست فرق کرده و کاملا متفاوت باشد

علی شایان فعال صنف طلافروشان

انتهای پیام/
نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا کاملا نامتعارف و غیر منطقی است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر