کد خبر: 231022 A

حضور ۲۰ میلیونی در اربعین حسینی در کربلا یک پیام عظیمی دارد و این پیام پیام آزادی و آزادگی بشریت است که هدف بزرگ نهضت عاشورا نیز همین بوده است

مراسم بدرقه نخستین گروه از کاروان‌های زائرین اربعین حسینی که عازم کربلا هستند، ظهر روز جمعه با حضور خیل عظیم عاشقان حسینی و زائرین و خانوده‌های ایشان در میدان امام حسین(ع) از سوی شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا؛ در این مراسم که در فضایی معنوی خاصی برگزار شد؛ ابتدا مداحان اهل بیت به نوحه‌سرایی و مداحی پرداختند و سپس حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در سخنانی کوتاه با ارج نهادن از این حرکت خودجوش و مردمی اربعین حسینی را به عنوان بزرگترین اجتماع مسلمانان و شیعیان در کربلای معلی خواند.

پناهیان گفت: اینکه بزرگان دین و ائمه اطهار سفارش زیادی به پیاده روی کرده اند همه و همه دارای فلسفه‌ایی خاص بوده چرا که اکنون می‌بینیم پیاده روی علاوه بر اینکه برای سلامتی انسان بسیار مفید است به یک نهضت و نماد برای زنده نگه‌داشتن و با شکوه بودن حرکت اباعبدالله و قیام عاشورا و مهمتر از همه ادامه راه حضرت زینب(س) تبدیل شده است.

وی با تقدیر از حرکت حامیان زائرین کربلا به تدارکات خوبی که شهرداری تهران برای زائرین در نظر گرفته اشاره کرد و گفت: عبادت بزرگی است پیاده روی برای رسیدن به کربلا و زیارت مرقد مطهر شهدای کربلا و افرادی که می‌آیند و به زائرین خدماتی ارایه می کنند ثوابی بزرگ نصیب آنها می شود و بهتر است بگوییم که سعادتی نصیب ایشان شده است.

وی خطاب به زائرینی که عازم کربلا بودند، گفت: من از همه شما می خواهم دست خالی بروید و یقینا با دست پر بر می گردید و هیچ سوغاتی بهتر از زیارت شهدای کربلا و مرقد امام حسین نیست.

پناهیان گفت: حضور ۲۰ میلیونی در اربعین حسینی در کربلا یک پیام عظیمی دارد و این پیام پیام آزادی و آزادگی بشریت است که هدف بزرگ نهضت عاشورا نیز همین بوده است و یقینا این نهضت در آینده می تواند دنیا را دچار تحول کند و شک نکنید که اتفاقات بسیار خوب و مهمی را به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: می‌بینیم که مردمانی از روسیه، آمریکا، آفریقا و حتی کسانی که مسلمان نیستند، سعی می‌کنند در این اجتماع بزرگ مسلمانان و شیعیان حضور یابند و اخبار و تصاویر آن را برای مردم کشور خود مخابره می‌کنند و تعریف می‌کنند و آنها نیز اشک می‌ریزند.

بعد از سخنان حجت الاسلام پناهیان کاروانها با بدرقه مسئولین شهرداری تهران عازم کربلای معلی شدند.

بدرقه سایر کاروانها روزهای شنبه و یک شنبه همین هفته از محل میدان امام حسین به همت معاونت اجتماعی شهرداری تهران انجام خواهد گرفت.

امام حسین اهل بیت دین شهرداری تهران شیعیان عاشورا کربلا مداحان مسلمان مسلمانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر