کد خبر: 1131249 A

به میزبانی صندوق بازنشستگی کشوری مازندران؛

ششمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با حضور رییس شورا و مدیران عضو به میزبانی صندوق بازنشستگی کشوری استان مازندران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ششمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با حضور کامران اصغری مدیر کل و رییس شورا و مدیران عضو به میزبانی صندوق بازنشستگی کشوری استان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: جلسات شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی با هدف ایجاد هم افزایی و تعامل بیشتر بین دستگاه های عضو در راستای افزایش رفاه مردم استان مازندران به صورت منظم و هدفمند برگزار می‌شود.

کامران اصغری با اشاره به آغاز بکار دولت سیزدهم بر ضرورت ایجاد همدلی، اتحاد و انسجام برای رفع مشکلات تاکید کرد و افزود: اقدامات وزیر جوان تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند انقلابی را در خدمت به مردم ایجاد کند و نیاز دارد همه مسئولین برای تحقق این مهم تلاش مضاعفی کنند.

وی بازبینی و تنقیح قوانین و مقررات، فساد زدایی،تمرکز زدایی، تنفیذ اختیار از وزارتخانه به استانها، تشکیل قرارگاه رفاه مردم و کارگروه های زیرمجموعه آن و خدمت رسانی بی وقفه به مردم را از اولویت های مهم در دولت جدید در مجموعه وزارتخانه عنوان کرد.

رضا جعفری مدیر صندوق بازنشستگی کشوری مازندران نیز در این جلسه تعداد بازنشسته و موظف در استان را 80 هزار و 171 نفر با دریافت حقوق متوسط 7 میلیون و 100 هزار تومان عنوان کرد و گفت: در استان 38 هزار و 700 نفر شاغلین داریم که به طور متوسط 9 میلیون حقوق دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه وام ضروری بازنشستگان در دوره جدید از 7 میلیون تومان به 10 میلیون تومان افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: براساس قرعه کشی سراسری و مساعدت استان 14 هزار و 546 فقره وام ضروری در استان به بازنشستگان پرداخت شد.

گفتنی است قرائت سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با  دولتمردان، ارائه گزارش توسط مدیر صندوق بازنشستگی استان، بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطروحه در نشست سراسری و دومین جلسه سیاستگذاری و برنامه ریزی تحول راهبردی وزارت متبوع و کمیته های تعارض منافع و فساد زدایی از دستورهای کار ویژه این جلسه بود.

در ادامه این نشست مدیران عضو شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه گزارشی از برنامه‌های دستگاه خود در خصوص افزایش همکاری و هم افزایی بین دستگاهی و همچنین پیشنهاداتی در راستای رسیدن به اهداف مشترک و مرتبط با وظایف این شورا ارائه کردند.

 

انتهای پیام/
استان مازندران بازنشستگی حقوق دفاع مقدس کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر