کد خبر: 1124026 A

قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا؛

«هیربد اسلامی» بوکسور وزن ۷۵ کیلوگرم نوجوانان با شکست حریفش در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا، صاحب مدال طلا شد

به گزارش خبرگزاری ایلنا، در آخرین روز از رقابت‌های بوکس قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۲۱ امارات، هیربد اسلامی، بوکسور وزن ۷۵ کیلوگرم ایران موفق شد با شکست دادن حریف قدرتمند ازبکستانی، مدال طلای این وزن را از آن خود کند.

مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا از روز جمعه هفته گذشته به میزبانی امارات و در شهر دبی آغازشده و تا هشتم شهریورماه ادامه دارد.

امیر مدرسی رئیس هیات بوکس مازندران در گفتگو با خبرنگار ایلنا با خرسندی از کسب مدال طلای آسیایی توسط بوکسور مازندران، به جزئیات برگزاری آخرین مرحله از اردوی تیم ملی بوکس پرداخت و اظهار داشت: تیم ایران با ۱۵ بوکسور در این رویداد شرکت کرده است و هدایت تیم نوجوانان و جوانان ایران را رضا مهدی‌پور بر عهده دارد و مرتضی سپهوند، ایمان طیبی، مهدی طلوتی و محمد مهدی‌پور هم مربیان این تیم هستند.

وی افزود: هیربد اسلامی در وزن 75 کیلوگرم نوجوانان از شهرستان نور و علیرضا براتعلی‌پور در ۶۰ کیلوگرم از شهرستان آمل دو نماینده بوکسور مازندرانی هستند که به تیم ملی بوکس قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا راه پیدا کردند که «هیربد اسلامی» بوکسور وزن ۷۵ کیلوگرم نوجوانان با شکست حریف ازبکستانی، مدال طلا را به خود اختصاص داد و علیرضا براتعلی پور بازی را به حریف قرقیزستان واگذار کرد و به مدال برنز دست‌یافت.

مدرسی شمار بوکسورهای سازمان‌یافته استان مازندران بر اساس آخرین آمار سال 98 ،1500 نفر اعلام کرد و گفت: سه هزار ورزشکار در رشته بوکس به‌صورت غیررسمی و 100 مربی و 30 داور در این رشته فعالیت دارند.

رئیس هیات بوکس مازندران فعالیت بوکس مازندران را خوب ارزیابی کرد و از حمایت‌های فدراسیون بوکس، حسن رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان مازندران و مربیان تیم ملی هیات بوکس قدردانی کرد.

مدرسی افزود: امروز نوجوانان مازندران نشان دادند که با اعتماد به آنها می‌توان مسیر پیشرفت بوکس را بیش از گذشته ارتقاء داد.

انتهای پیام/
ایران مدال طلا وزن طلا نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر