کد خبر: 590403 A

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان:

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: یکی از اولویت‌های کاری شرکت آب منطقه‌ای لرستان تکمیل شبکه‌ها و تحویل آب به کشاورزان است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، رضا میرزایی در سومین روز از ایام دهه مبارک فجر در مصاحبه با خبرنگار ما اظهار داشت: در سال‌های گذشته در کل کشور و به تبع آن در استان لرستان بیشتر روی ساختمان سد ها و ایستگاه های پمپاژ تمرکز بوده و به همین لحاظ شبکه های آبیاری یا شروع نشده و یا از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار نیستند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان افزود: یکی از اولویت‌های کاری ما این است که روی شبکه‌های آبیاری پایاب سدها و ایستگاه‌های پمپاژ متمرکز شده و آنها را در اولویت قرار دهیم.

وی درباره شبکه‌های آبیاری لرستان بیان کرد: جلسات متعددی با سازمان جهاد کشاورزی در رابطه با تکمیل شبکه های آبیاری داشتیم و توافقات خوبی نیز حاصل شده که شبکه‌های یک و دو را شرکت آب منطقه‌ای و شبکه های سه و چهار را سازمان جهاد کشاورزی همزمان شروع می‌کنند.

این کارشناسی آب کشور تصریح کرد: شبکه‌های آبیاری ۳ و ۴ سد حوضیان الیگودرز، ایستگاه پمپاژ اسماعیل آباد نورآباد، ایستگاه پمپاژ واشیان و چم مهر پلدختر جزء این توافقات است که به زودی و در اسفندماه سالجاری عملیات اجرایی آن ها آغاز شده و در نیمه اول سال ۱۳۹۷ تکمیل خواهند شد.

میرزایی خاطرنشان کرد: با تعامل خوبی که بین استاندار لرستان و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه اجرایی مرتبط با آب و خاک وجود دارد و برنامه عملیاتی که برای پروژه های کلیدی استان تهیه و تدوین شده است، انشاالله در سال ۹۷ شاهد اتفاقات خوبی در حوزه آب خواهیم بود که نتایج آن تولید اشتغال و حل بخشی از معضل بیکاری استان لرستان خواهد بود.

انتهای پیام/

خبرنگار: حسام شفیعی

رضا میرزایی مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان با تعامل استاندار و مجمع نمایندگان لرستان، در سال ۹۷ شاهد اتفاقا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر