کد خبر: 588512 A

شیرزاد نجفی خبر داد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: سال‌جاری ۱۱۰ میلیارد ریال به‌عنوان خسارات وارده به عرصه‌های منابع طبیعی ناشی از اجرای پروژه‌های عمومی و عمرانی، از مجریان اخذ و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز شد.

به گزارش ایلنا از لرستان، شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه، عرصه‌های منابع طبیعی بستر کار و فعالیت بخش عظیمی از پیکره اقتصادی، اجتماعی و خدماتی کشورند، اظهار کرد: عمده فعالیت‌های عمرانی با این منابع ارزشمند در تقابل هستند که باید به این امر توجه ویژه‌ای شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان افزود: سازمان جنگل‌ها، متولی اصلی حفاظت از پوشش گیاهی، ذخایر ارزشمند اکولوژیک، حافظ آب و خاک کشور است و باید در اجرای طرح ها به گونه‌ای عمل شود تا کمترین خسارت به این عرصه‌ها وارد شود.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود تمامی بخش‌های مرتبط و مجریان طرح‌ها، اعم از دولتی و خصوصی همکاری لازم را با این اداره کل به عمل آورده تا قبل از هرگونه تخریب یا ورود خسارات غیرقابل جبران، با دیدگاه کارشناسی تطابق یافته و هماهنگ شود.

نجفی تصریح کرد: در راستای اجرای پروژه های ملی و طبق آئین نامه اجرایی موضوع بند ب ماده ۱۲ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، به منظور احیاء، بهسازی و توسعه عرصه‌های تخریب شده، مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال سال‌جاری به‌عنوان خسارات وارده به عرصه‌های منابع طبیعی ناشی از اجرای پروژه‌های عمومی و عمرانی، از مجریان اخذ و به حساب خزانه داری کل کشور واریز شد.

انتهای پیام/

خبرنگار: شکوه دالوند

سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیز داری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر