کد خبر: 1165226 A

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از ارسال اولین لیست متقاضیان تسهیلات ضروری بدون بهره با کارمزد ۲ درصد خبر داد و گفت: در گام نخست ۶۳۰ عضو متقاضی صندوق اعتباری هنر به بانک عامل معرفی شده‌اند.

به گزارش ایلنا، سیدمجید پواحمدی (مدیرعامل صندوق اعتباری هنر) از ارسال اولین لیست متقاضیان تسهیلات ضروری بدون بهره با کارمزد ۲ درصد خبر داد و گفت: در گام نخست ۶۳۰ عضو متقاضی صندوق اعتباری هنر به بانک عامل معرفی شده‌اند. 

مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اعلام این خبر گفت: اهالی فرهنگ و هنر بدون شک از جایگاه ویژه‌ای برای توسعه فرهنگی و اجتماعی در کشور برخوردار هستند. در همین راستا حمایت از این قشر فرهیخته، توزیع عادلانه منابع و کم کردن دغدغه‌های معیشتی و درمانی آن‌ها از جمله اهدافی است که صندوق اعتباری هنر دنبال می‌کند. 

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: تحقق بخش مهمی از این اهداف با اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بدون بهره با تمرکز بر استان‌های کم برخوردار در نتیجه همکاری صندوق و بانک قرض الحسنه رسالت به عنوان اولین بانک بدون شعبه میسر شده است. 

وی تصریح کرد: این تسهیلات به منظور تأمین و رفع احتیاجات ضروری اعضای صندوق اعتباری هنر در چارچوب مقررات بانکی با حداقل تضامین و با استفاده از منابع اعتباری صندوق اعتباری هنر در بانک قرض الحسنه رسالت پرداخت می‌شود. 

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مواردی که همواره اعضای صندوق در روند دریافت تسهیلات مطرح می‌کردند مربوط به شروط سخت‌گیرانه بانک‌ها برای ضمانت وام‌های پرداختی بود. از این رو ما با بانک قرض الحسنه رسالت به توافق رسیدیم تا با ارائه صرفاً دو سفته این وام را به اعضای صندوق پرداخت کنند. 

مشاور وزیر ارشاد افزود: مبلغ تسهیلات پرداختی با توجه به پیشنهاد معاونت‌های ذی ربط، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، خانه‌های تخصصی و با در نظر گرفتن شرایط متقاضی در کمیته اعتبارات تعیین و از مبلغ هشت میلیون تومان و به صورت ضروری و معیشتی شروع خواهد شد. 

پوراحمدی با اشاره به اعطای تسهیلات کارآفرینی به‌منظور توانمندسازی اعضای صندوق اعتباری هنر گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر است. بر این اساس بمنظور توانمندسازی هنرمندان به‌دنبال ایجاد هسته‌های کارآفرینی هنر هستیم. اعضای صندوق می‌توانند در قالب گروه‌های چند نفره کسب و کار خود را مانند کارگاه، گالری و… راه‌اندازی و به آن‌ها وام اشتغال‌زایی پرداخت خواهد شد. برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص انجام شده است که خبر و جزییات آن به‌زودی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/
فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر قرض الحسنه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هنر تسهیلات صندوق اعتباری هنر بدون بهره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر